Umudun Gerçeğin Sesi Halkın Sesi Radyo Yayın Hayatına Başladı

Umudun Gerçeğin Sesi Halkın Sesi Radyo Yayın Hayatına Başladı

Devrimci basın alanı cephesinden güzel bir haber geldi. Halkın Sesi Radyo dolu içerik ve programlarıyla defalarca uğradığı saldırıların ardından emek dolu bir sürecin ardından yayın hayatına 1 Haziran 2023’de başladı. İnternet sayfası üzerinden yayın yapan Halkın Sesi Radyo daha açıldığı ilk gün büyük ilgi görmeye başladı.

Halkın Sesi Radyo emekçilerinden dinliyoruz bu süreci;

Burjuvazi halkın kültürüyle, düşünce yapısıyla, yaşam tarzıyla bağdaşmayan, yozlaşmış bir kültür yayar. Halkın zaaflarına ve ihtiyaçlarına bin bir çeşit hileyle ulaşarak kendi etki alanlarına alır. Kendi pazarını kendisi yaratır. Gazeteleri okur-izleyici ve dinleyicileri kesimleri ideolojik, politik, kültürel olarak yönlendirir, bencilliği, LBGTİ’leri, çarpık yoz bir sevgi anlayışı aşılar.

Bizim radyomuz halktan yana, halk için olandan yana yayın yapıyor. Tarafsız yayın gibi bir kaygısı yok. Devrimci basın alanını asla boş bırakmayacağız. İmkanlarımız, olanaklarımız kısıtlı olsa da ne bulursak onu kullanacağız. Bu bazen bir iki sayfa dergi, bazen internet sitesi, bazen radyo olacak ancak asla susmayacağız. Bizim yayıncılık anlayışımız, halk için, halkın çıkarları doğrultusunda yayın yapan, halkın sorunlarını ve çözüm yollarını gösteren, düzenin tüm pisliklerini teşhir eden yayıncılık anlayışıdır. Tarafsızlık diye bir derdimiz yok. Çünkü bizim tarafımız halkın tarafı. Temel ilkesi halktan yana olmak ve halkın çıkarların korumaktır.

Dolu dolu içeriklerle başladık yayın dönemimize.  Yayının İçeriklerini hedef kitlesine, sürecin ihtiyaçlarına, yaşanılan dönemin koşullarına göre belirlemeye çalışıyoruz. Haftanın her akşamı bir programımız var. Programlarımız saat 20.00’da başlıyor. Sitemizden yayın yapıyoruz. Sitemizi bir kanal bir TV gibi de kullanma hedefimiz var. Radyomuzda İşlenen konularla ilgili konuklar davet edecek, videolar yayınlayacak, röportajlar gerçekleştireceğiz.

Hangi programlarımız var…

Pazartesi akşamı; Halkın Koçakları programı var. Bu programda tarih bilinci kazanacağız. Halkımız ve dünya halkları ne kahramanlıklar yaratmış, zulüm karşısında hangi direniş yöntemleri geliştirmiş, hangi kahramanları çıkarmış bağrından ve bu kahramanlar ne yapmış bunları anlatacağız.

Salı akşamı Anadolu’nun Sesi programı ile Anadolu’yu karış karış gezeceğiz. Halk gerçekliğini tanıyacağız. Türküleri, tarihi, oyunları, yemekleri, öyküleri, manileri ile her hafta bir yöremizi tanıtıyoruz.

Çarşamba günleri; Direnişin Sesi programı yayında olacak. Ülkemizden ve dünyadan emperyalizme ve faşizme karşı direnenlerin, hakkını arayanların direnişlerinden bahsedeceğiz. Haksızlık karşısında susmak yerine direnmeyi, onurlu kalmayı seçenlerle röportajlar gerçekleştirerek direnişleri üzerine sohbet edeceğiz.

Perşembe günü İdeolojilerin Savaşı; programda iki ideolojiyi karşılaştıracağız.  Konuyla ilgili konuklar alacağız. Kimi konuklara canlı bağlanacak kiminden ses kaydı isteyeceğiz. Düzen nasıl bakıyor, sol nasıl bakıyor, biz nasıl bakıyoruz bu noktadan değerlendireceğiz konuları.

Cuma akşamı yine saat 20.00’da Yıldızlı Yürek Kültür Sanat programımız da her hafta halkımızla olacak. Radyomuz için çok önemli bir program sanat programımız. Sanata dair tüm konuları ele alacağız; nasıl bakmalıyız, nasıl olmalı ve bize nasıl gösteriliyor düzen tarafından, bunları tartışacağız. Sanatçı konukların katılımı ile yapacağız.

Cumartesi günü; Helin İstek Saati ile Halkımızın bizden istediği türküleri çalacağız. Marşlarımız, türkülerimiz şarkılarımız ile bir arada olacağız. İlk haftadan itibaren büyük ilgi gördü bu programımız.

Her pazar saat 20.00’da Heval Ebru Sohbetler; Gündeme ilişkin konuların seyirci ile birlikte değerlendirilip konuşulacağı, haftalık hukuk gündeminin değerlendirileceği, tartışıldığı bir programımız var. Halkımızın yorumları, konuklar ve röportajlar da programımızı zenginleştirecek.

Aynı zamanda haftaiçi her sabah Günün Çağrısı programı sabah saat 08.00’dan itibaren haber ve gazete yorumları ile dinleyici ile buluşuyor.

Yine haftaiçi her gün saat 19.00’da Halkın Gündemi’nde kısa, öz, günlük haberleri halkımıza ulaştırıyor.

Her saat başı bir programımız yayında aynı zamanda. Şimdi yayında olanların dışında ilerleyen zamanlarda giderek zenginleştireceğiz. Sorular ve cevaplar, kıssadan hisse, patikalar, değerlerimiz, ideoloji, sosyalizm kapitalizm karşılaştırmaları, kulağımıza küpe atasözleri, film tanıtımları, sesli kitaplar, şiirler gibi kısa programlarımız da gün boyunca her saat başı yayında olacaklar. Çocuklara özel program, kitap seslendirmeleri projelerimiz var.

Yani dolu dolu içeriklerle biz hazırız. Yayınlarımız güzel başladı.

Son olarak şunu ekleyelim;

Halkın Sesi Radyo ortak emeğin, kolektif emeğin gücüdür. Halkımızla bir bütündür. Çekimlerimizin, kayıtlarımızın büyük bir bölümünde halktan insanlarımız yardımcı oluyor. Yine her zaman dediğimiz gibi bizim güvencemiz büyük medya patronları değil radyomuzun maddi manevi tüm desteği halkımızdan.

Herkesi www.halkinsesiradyo.net adresini takip etmeye, radyomuzu dinlemeye ve dinletmeye çağırıyoruz.

Halkın Sesi gerçeklerin sesi, halkın sahiplenmesi ile büyüyecek.

Halkın Sesi Radyo Emekçileri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar