Grup Yorum Emekçisi İhsan Cibelik İçin İmza Kampanyası

İmza Kampayasına Katılmak İçin Tıklayınız: https://shorturl.at/kDI59

Grup Yorum Üyesi Hasta Tutsak İhsan Cibelik’in Biyopsisi 14 Aydır  Yapılmıyor!

Grup Yorum üyesi Hasta tutsak İhsan Cibelik derhal serbest bırakılsın! 


Grup Yorum emekçisi İhsan Cibelik geçtiğimiz yıl Almanya’da Nazi paragrafı 129 b yasasından tutuklandı. Grup Yorum konserlerinde sahne aldığı için tutuklandı. Türkiye’de ki konser yasaklarına karşı 2020 senesinde Grup Yorum’un iki üyesi ölüm orucu direnişi gerçekleştirmiştir. Helin Bölek ve İbrahim Gökçek Türkiye’nin uyguladığı yasak ve baskılara karşı şehit düşmüştür. Alman devletti Türkiye faşizmi ile işbirliği halinde. Bu doğrultuda İhsan Cibelik’i önce tutuklamıştır ve bugün İhsan’ın tedavi hakkına engel olarak onu katletmeye çalışıyorlar.

Hapishaneye girmeden önce de tedavi gören İhsan Cibelik’in kanser şüphesi olmasına rağmen 14 aydır biyopsisi yapılmıyor.

Federal savcılık İhsan Cibelik’in Biyopsisini yaptırmayarak Otopsisini mi yaptırmak istiyor?

Cezaevine girmeden önce bile, ileri derecede büyümüş prostatın kanserle sonuçlanma ihtimali vardı. JVA Köln-Ossendorf 14 ay boyunca İhsan Cibelik’in tıbbi tedavisi için hiçbir adım atmamıştır. Mahkemenin 15 ay gecikmeli muayene kararı vermesinin ardından, İhsan’ın birkaç gün önce kolları ve bacakları tekerlekli sandalyeye bağlı olarak doktora götürüldü. 

Tedavisi prangalı bir şekilde gerçekleşecekti. İhsan bu aşağılayıcı ve onur kırıcı tedbiri reddetti. Olası bir kanserle karşı karşıya olan bir kişinin bu şekilde tedavi edilmesi söz konusu olamaz. Ceza infaz kurumunun, savcılığın ve mahkemenin bu davranışını açıklayabilecek hiçbir gerekçe, hiçbir neden yoktur. Bu bir işkencedir, başka bir şey değildir.

İhsan Cibelik mahkeme’de hâkimin ona “İhsan Cibelik koşullara rağmen tedavi olmanızı rica ediyorum” demesi üzerine İhsan  “Siz bana onur mu sağlık mı diyorsunuz. Ben hayvan değilim, bu koşullarda tedavi olmayı reddediyorum. Önce onur sağlık sonra…”diye cevap vermiştir.

Bu koşullarda bir hastanın tedavi olması, iyileşmesi mümkün değildir. Bir hasta stresten uzak, engelsiz, rahatça doktora sorularını sorarak bilgi alacak durumda olmalı. Tutukluluk koşullarında her şey hasta tutsaklara karşı işliyor. Hastalıktan önce hapishane ve tutukluk koşulları öldürüyor çünkü bir tutsağın zamanında ve insani bir şekilde tedavi hakkına ulaşması mümkün değildir. 

Hapishane koşullarında 14 aydır yapılmayan biyopsi İhsan Cibelik’in hapishanede kalamayacağını da gösteriyor! Bu nedenle, hasta tutsak İhsan Cibelik’in hayati önem taşıyan tıbbi tedavisini alabilmesi için tutukluluk halinin kaldırılmasını talep ediyoruz. Dışarda serbest koşullarda istediği doktora giderek tedavi hakkını kullanabilmeli. 


İhsan Cibelik Derhal Serbest Bırakılsın!
Grup Yorum’a Özgürlük!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar