Deprem Değil Önlem Almayan Faşizm Öldürür

Direnişin Sesi programının 16 Ağustos Çarşamba günü yayınlanan, Hatay halkıyla yapılan röportajların olduğu bölümün kaydını paylaşıyoruz.

”6 Şubat’ta yaşanan depremde Hatay’ın Antakya ilçesi ve çevresindeki ilçeler yerle bir olmuş ve kent yok olmuştu, Ama aradan geçen 6 aya rağmen Antakya’da bir düzelme olmamıştır. AKP hükümeti orada yaşayan halkı çeşitli yaptırımlarla başka yere sürmeye ve kenti boşaltmaya çalışıyor.

Hatay’da yaşanan depremin ardından AKP hükümetinin yetkilileri ancak olay yerine 3-4 gün sonra ulaşmış ve halkı çaresizliğe bırakmıştır. Yaşanan büyük depremde halk evlerini kaybedince farklı yerlere zorunlu olarak göç etmek zorunda kalmıştır. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Antakya’yı bırakmayan halk kendi çaresizlikleriyle baş başa bırakılmıştır.

Büyük Deprem’den 6 ay geçmesine rağmen halen kentte elektrik, su, yemek ve barınma gibi en temel ihtiyaçlar karşılanamamaktadır. AKP hükümetinin verdiği tüm sözlere rağmen, pratik yaşamda halk tüm büyük zorluklarla karşı karşıya kalmaya devam etmektedir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar