İbrahim Devrim Top “Yaşamak ki Tereddütsüz Ölmektir Bazen”

İbrahin Devrim Top Armutlu Mahallesi’nde uyuşturucu satıcısını cezalandırdığı gerekçesiyle bitişik atışla, 13 Eylül 2018 tarihinde katil polisler tarafından katledildi.

Ülkemiz Zengin, Halkımız Fakir;

Çünkü Emperyalistler ve İşbirlikçilerinin Yağma ve Talanı Var.

Bu yağma ve talana karşı çıkamayalım diye uyuşturucuyla uyutuyorlar!

Uyuşturucuya karşı mücadele eden İbrahim Devrim Top, Armutlu’da kaldığı evde 13 Eylül 2018 tarihinde polis kurşunuyla katledildi!

Düzen; fuhuş, kumar ve uyuşturucu düzenidir! Bu düzeni tüm pislikleriyle birlikte tarihin çöplüğüne gömeceğiz!


Günlerden ADALET!

Yoksul mahalle sokakları katilleri de tanır, katillerden hesap soranları da. Bu katiller faşizmin uyuşturucu çeteleridir. Bu katiller devletin polisleridir. Hesap soranlar ise yoksul halk çocukları, halkın en yiğit evlatlarıdır.

Uyuşturucu yoksul mahallelerde köşebaşlarında.

Uyuşturucu okul önlerinde ekmek arasında.

Uyuşturucunun kârı ise burjuvazinin kasasında.

Neden diye sordu Devrim,

Neden yoksul mahallelerde satılır uyuşturucu?

Çünkü yoksulun karnı açsa eğer

Çocuğuna pantolon alamıyorsa ve sobasında yakacak kömürü yoksa…

Başkaldırmasın, hakkını aramasın, beyni dumanlı olsun ister burjuvazi.

Düzen, yoksul halk çocuklarını çöpe fırlatır.

Uyuşturucuyla aklını, fuhuşla bedenini, kumarla emeğini çalar… Oysa binbir renkteki çiçektir onlar… Hepsi YOKSUL HALK ÇOCUKLARI.

İbrahim Devrim, yani devrimcilik “Onları düzenin bataklığından, çöplüğünden çıkaracak!” Dünyanın en güzel bahçesini kuracaklar kendi elleriyle, emekleriyle.

O çiçekler, kendilerinden çalınan her şey için devrimcileşecek; hayatlarını, geleceklerini çalanlardan hesap soracak! Savaşacak ve yeni bir dünya kuracaklar!

Ve İbrahim Devrim, halkın matbaasından cevap verdi kanımızı emen, beynimizi uyuşturan halk düşmanlarına: “UYUŞTURUCU SATAN EFO’YU CEZALANDIRDIK!”

Torbacıların ağababaları canevinden vurulmuş. Bunun üzerine Kuşattılar İbrahim Devrim’in kaldığı evi. Ve bir Cepheli nasıl direnir… Düştü yine tarih notunu, düşen Cepheli’nin sıra neferliğiyle. Duvara, Cevahirmişcesine dayadı sırtını İbrahim Devrim. Maltepe’den bugünlere kuşatma aynı, kuşatmayı dağıtacak irade, inanç, kararlılık aynı. Katillerin aldıkları cevap aynı. Direniş, kurşunlar, sloganlar… İlk değildi, son da olmayacak yozlaşmaya karşı savaşanlar. Tarihe kanla yazılacaktı kavganın sıra neferleri. Kemal, Birol, Recep, Hasan Ferit’lerle geldik bugüne, İbrahim Devrim’e.

O gece Karanlığın ortasında, çakalların kuşatmasında tarih onurlu bir sayfa daha yazıyordu devrim için. Ve VEDA ediyordu Devrim, çetesiz, uyuşturucusuz, fuhuşsuz bir dünya için. O gece karanlık aydınlığa çıkıyordu, polisler ve uyuşturu çeteleri sırt sırtaydı.

Uyuşturucu satan, sattıran, koruyan-kollayan onlar

Uyuşturucuya karşı savaşan, savaştıran devrimciler, İbrahim Devrim.

O gece, Onurun kalesinde, dışarda torbacıları savunanlar, koruyanlar; içerde torbacıları cezalandıranlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar