Faşizmin Gizli İşkencehanelerinde Direniş ve Zafer

Halkın Sesi Radyo’da 20 Eylül Çarşamba günü yayınlanan, Ayten Öztürk’ün anlatıldığı Direnişin Sesi programının kaydını paylaşıyoruz.

“Ev hapsinde 661. Gün! 6 ay boyunca yaşadığım işkenceleri anlattığım ‘Faşizmin İşkencehanelerinde Direniş ve Zafer’ isimli kitabım için yasaklama kararı verildi ve hakkımda ‘örgüt propagandası yapmak’ iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Sadece bir iftiracı sanığın ‘Linç olayını kaldırımdan izliyordu’ beyanıyla hakkımda 2 ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildiği yetmezmiş gibi, yaklaşık 2 senedir ev hapsinde tutuluyorum.

Bana 6 ay boyunca her türlü işkenceyi yapan işkenceciler hakkında yürütülen bir soruşturma dahi yokken, bu kişiler sokakta rahat rahat dolaşıyorken; ben gördüğüm işkenceleri anlattığım için yargılanmaya çalışılıyorum.

6 ay boyunca işkenceye nasıl boyun eğmediysem; hukuksuz cezalarınıza, yasaklama kararlarınıza da boyun eğmeyeceğim. Benim yaşadığım işkenceler, bedenimdeki 898 yara gerçektir. Gerçeği haykırmaktan, haklılığımı duyurmaktan asla vazgeçmeyeceğim.”

Ayten Öztürk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar