Bebek Katili İsrail*

Filistin direniş ekseninin Aksa tufanı taarruzu ile topyekün sarsılan işgalci İsrail, gayrimeşru bir devlet olduğunu, Gazze’de 5000 insanın tedavi gördüğü bir hastaneyi bombalarla vurarak savaş suçlarına bir yenisini daha ekleyerek gösterdi.

Çete devleti işgalci İsrail El Mamadani (Babtist) Hastanesi’ni daha önce denemediği tesiri yüksek havada infilak edip binalardan daha çok insanları öldürmek için tasarlanmış, savaş uçaklarından atılan ABD üretimli bombalarla vurdu.

Hastane’de 570 insanın katledildiği, başhekim tarafından katledilen insanların cenazeleri arasında yapılan basın açıklamasıyla duyuruldu.

İsrail ordusunun askeri sözcüsü Al Jazeera TV’ye yaptığı açıklamada: “hastaneyi vuracağız diye iki kez uyardık” dedi.

Mamadani Hastanesi Yönetim Kurulu katliam günü katledilen insanlar arasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Yapılan basın açıklamasında “işgalci İsrail’in hastane katliamı öncesi katliam tehdidinde bulunmasının ardından Avrupa’dan ilgili kurum ve kuruluşlarla yaptığımız görüşmelerde hastanenin vurulmayacağı sözünü almamıza karşın bu katliam oldu” denildi

Bebek Katili İsrail’in Kullandığı Bomba ABD Yapımı

Ayrıca dünya halklarının baş düşmanı, hastane katliamının baş sorumlusu ABD Başkanı Biden, işgal edilmiş Filistin toprakları üzerinde yapılan basın açıklamasında, pişkince, yanında bulunan uşağı Netenyahu’ya 570 kişinin katledildiği katliam için “Karşı taraf yaptı değil mi?” diye sormasına karşılık efendisi gibi yalancı Netenyahu “hı hı” cevabını verdi.

Biz de dünya halkları da tarihsel tecrübelerle teyit etmiştir ki birçok saldırı gibi hastane saldırısını da işgalci İsrail yaptı.

1. İşgalci İsrail önceden saldırının yapılacağını bizzat söyledi.

2. İşgalci İsrail askeri sözcüsü Al Jazeera TV’de bunu itiraf etti.

3. Katliamda kullanılan bombanın parçalarının Amerikan yapımı olduğu tespit edilmiştir

4. Dünya basını katil emperyalistlerin baskısından ötürü sonradan geri adım atsa da saldırının işgalci İsrail tarafından yapıldığını yazdı.

Sınıflar savaşı askeri olduğu kadar medya cephesinde de devam ediyor. Emperyalist saldırganlığın sözcüsü burjuva basının Hitler’in Propaganda Bakanı Göbels’ten aldıkları taktiklerle ‘’bir yalanı ne kadar çok tekrar edersen o kadar inanan olur’’ tezini, Halkın Sesi Radyo olarak hastane katliamının sorumlusunun işgalci İsrail olduğunu, katliamın arkasında tüm Avrupa emperyalistleri ve ABD’nin parmağı olduğunu halkımıza anlatmaya devam edeceğiz.

  • * “Yüzlerce kurban hastaneye ulaştı ve acil yardım ekipleri halen ceset parçalarını çıkarmaya çalışıyor. Kurbanların çoğu, çocuklar ve kadınlardı. Kurbanların bir kısmı kafaları kopuk, parçalanmış vücutları ve iç organları dışarı çıkmış şekilde geldi.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar