Zafer Ellerimizdedir Diyen Filistin’den Selam Dostlara*

Filistin’de Neler Oluyor?
“Filistin Sorunu” emperyalizm ve Siyonizm’in işbirliğiyle Filistin topraklarına % 90’ına yakınının gaspedilmesi, 4 milyon Filistinlinin sürgünde ve vatanlarına dönmelerinin engellenmesidir. Geri kalan Filistin halkının ise, işgal altındaki toprakların sadece %6’lık bölümünde ambargo ve kuşatma altında, tüm ulusal özgürlüklerinden yoksun, kendi vatanlarında köle gibi yaşatılması sorunudur.
Siyonizm; halkı, ortak bir din etrafında toplayarak bir ulus ve devlet yaratma düşüncesidir. Emperyalistler tarafından desteklenen Siyonizm, çıkış noktasını Yahudilik üzerine oturtmuştur. “Siyon”, Davut Peygamber’in kendine başkan yaptığı Kudüs’teki tepenin adıdır. İsmini buradan alan Siyonizm düşüncesi, ırkçı ve işgalci, ilhakçı bir düşüncedir.
Mahirler Siyonist İsrail Başkonsolosu Elfraim Elrom’u kaçırıp Siyonizm’in döktüğü Filistin halkının kanlarına karşılık olarak cezalandırmışlardır. Keza İsrail’in her katliam saldırısı anında protesto edilmiş, korsanlar, kepenk kapatmalar yaygın pankartlar, bombalamalar vb. ile Filistin halkının yanında olunduğu gösterilmiştir.
Tarihimiz boyunca Filistin’e yönelik hiçbir saldırıyı cevapsız bırakmadık. Bedeller pahasına enternasyonalist dayanışmayı dün olduğu gibi bugün de sürdürüyoruz. Filistinli sürgünlerin ellerindeki “Filistin Anahtarları”yla vatanlarının kapısını açmalarında her daim yanıbaşlarında olduk olacağız.

*Dünya Halkları Kardeştir – Grup Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar