Aksa Tufanı Harekatı 20. Gün

Düşman, Gazze’ye karadan giremediği her an kahroluyor!

Korkak İsrail ordusu, muazzam gerillaların direnişi karşısında, Gazze’ye denizden de giremiyor.

Sabaha karşı Gazze’nin batı sahilinden karaya çıkan işgalciler, gerillalar tarafından pusuya düştüklerinin farkına varır varmaz cephanelerini bırakarak geri kaçmak zorunda kaldılar.

Karadan ise onlarca zırhlı akrep araçla Cenin kentine girmeye çalışırken direniş hareketi militanları ateşle karşılık verdi. “Cesetlerimizi çiğnemeden giremezsiniz’’ diyen halktan ölen ve yaralananlar var.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail saldırılarının 20. gününde hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısını 7326 olarak açıkladı. Aksa Tufanı harekatının başından bugüne, her gün yüzlerce Filistinli, Siyonist İsrail devleti tarafından katlediliyor. Son 20 günde 2000 çocuk vahşette sınır tanımayan İsrail’in bombardımanlarında katledildi.

Bugün Cuma namazı sonrası, Nablus, Tulkarim ve Ramallah’ta Gazze halkı ile dayanışma için yürüyüş ve mitingler yapıldı. Yapılan gösterilerde Lübnan-Hizbullah direniş hareketini Gazze’ye çağıran sloganlar atıldı.

Öte yandan benzer eylemler Mısır, Katar, Lübnan ve Ürdün’de de yapıldı:

Ürdün halkı “Elçiye Hayır Elçiliğe de Hayır” sloganlarıyla İsrail elçiliğini protesto etti.

Mısır polisi, cuma namazı sonrası Filistin’e destek eylemi yapan halka saldırdı.

Bugün öğle saatlerinde Filistin direniş hareketi Gazze halkının katil Siyonistlerin başkenti Tel Aviv’i roket füzeleriyle vurdu.

Suriye

350 bin selefi cihatçı dinci teröristin kümelendiği İdlib’te, Türkistan İslam Partisi isimli paramiliter çete Lazkiye kırsalına hava saldırısı düzenledi. Saldırı Suriye hava savunma sistemi tarafından bertaraf edildi.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad Dünya İşçi Sendikaları ile bir araya geldi.

Esad “Bugün işçilerin kapitalizmin insanı tüketen cenderesinde olmasının sebebi, Filistin halkını insanlık dışı yöntemlerle katledenlerdir” dedi.

İsrail’in Suriye’ye Yönelik Saldırıları Devam Ediyor

İşgalci israil, Aksa Tufanı’na desteği dolayısıyla Suriye’ye hemen hemen hergün bombardıman gerçekleştiriyor.

Direniş Ekseni’ni* Filistin direniş gruplarını desteklemekle suçlayan İsrail, Golan üzerinden güney Suriye’de Deraa ili sınırları içerisinde askeri noktaları havadan bombardıman ile vurmuştu. Bu saldırıda Suriye Savunma Bakanlığı 8 askerinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Emperyalist Saldırganlığa Karşı Filistin Ve Suriye Halklarının Safındayız

Yaşasın Enternasyonal Dayanışma

*Direniş Ekseni (Suriye ve İran, devletler düzeyinde, Lübnan Hizbullah’ı, Yemen Ensarulluh-Husi Direniş Hareketi Bileşenlerinden Anti Emperyalist-Anti Siyonist Oluşum)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar