İsrail, Medya Aracılığıyla Tüm Dünyaya Aynı Yalanları Tekrarlıyor

Aksa Tufanı 22.Gün

Filistin Operasyon Odası* (Filistin Direniş Grupları’na verilen ortak isim) askeri anlamda 22 gündür bir milim geri adım atmadı.

Siyonist İsrail 22. gün itibariyle internet bağlantısını keserek, kaybettiği moral üstünlüğünü geri kazanmak istiyor. Gazze’de yapılan katliamlar duyulmasın ve karşısında sonuna kadar direnen, vakur, genç-yaşlı kadın-erkek “Se Nıbka-Kalacağız” diye haykıran Gazze halkının sesini dünya duymasın diye kestiler interneti. Oysa dünya halkları artık Siyonistlerin ve efendisi emperyalistlerin aktardığı bilgilere(!) inanmıyor. Tüm bombardımanlara rağmen teslim alınamayan, savaşmakta kararlı Filistin halkını referans alıyor.

İsrail, İşbirlikçi Medya Aracılığıyla Tüm Dünyaya Aynı Yalanları Tekrarlıyor

İsrail Savunma Bakanlığı Askeri Sözcüsünün bu sabah yaptığı dezenformasyon içerikli basın açıklaması: “Gece boyu operasyonlarımız Hamas’ı bitirmeye yönelik devam etti. Esirlerimizi alana dek bozgunculara karşı mücadelemiz devam edecek” dedi.

Silahsız sivil halkı, çocukları, bebekleri katleden İsrail yaptığı çarpıtmalarla Hamas üzerinden katliamlarına meşruluk kazandırmaya çalışıyor.

Ayrıca yapılan açıklamada ‘’saflarında yaralı olmadığını’’ belirtme ihtiyacı hisseden işgalci İsrail sözcüsü, 1000’in üzerinde askerinin öldüğünü gizleme telaşı duymaktadır. Kendi askerlerinin orduya güvensizlik yaşadığı ortadadır.

Açıklamanın sonunda Gazze halkına insani yardımın ulaşması konusunda ellerinden geleni yaptıklarını söyleyerek Dünya halklarının gözünün içine baka baka yalan söyledi.

Bilindiği üzere işgalci İsrail askeri sözcüsü günde iki kez basına enformasyon adı altında yalan söylüyor… Özellikle işbirlikçileri Al Jazeree TV basın açıklamalarını canlı yayın olarak vermektedir.

İsrail-Şin Bet’inin Eski Başkanı Maariv:

“Güçlerimiz kara savaşına girerse sadece birkaçı ortaya sağ kalır. Hamas’a Kuzey Kore, Rusya ve İran’dan açıklanmayan belirli silahların geldiğine dair bilgimiz var.  Kara Cumartesi’den bu yana 2.000 ölü ve 300 esir vatandaşımız var. Bu böyle sürerse 10.000 ölü ve 1.000 esir vermiş oluruz.” dedi.

Amaçlarının, Arap ve Filistin’e destek veren diğer halkların siyonist saldırganlığa karşı biriken öfkesini ve moral üstünlüğünü dindirmeye yönelik olduğu apaçık ortadadır.

Al Jazeree TV, Suudi al Arabiya TV, TRT,  Mossad ajanları gibi halkların beynine sızmaya çalışıyorlar. İzin vermeyeceğiz. Tecrit altında katledilmek istenen Gazze halkının yaşam hakkı için sesini her yerde duyuracağız.

Yalanlara Karşı Gerçekler

İşgalciler bugün de karadan zırhlı tenekeleri ile girmeye çalıştı. Ancak 22 gündür kara gücünü sürmeye cesareti olmadığı ayan beyan ortada olan İsrail, gerillaların üzerlerine gelmesiyle geri çekiliyor.

İsrail basınında çıkan haberlerde, ‘’Aksa Tufanını durduracak tek seçenek “Filistin tutsaklarını tahliye edip karşılığında İsrailli esirleri almaktır” diye yazdı.

Akşam saatlerinde Hizbullah hareketi başta işgalci İsrail’in başkenti Tel Aviv olmak ve bir askeri nokta olmak üzere işgalcilerin olduğu bölgelerde 7 noktayı vurdu.

Bugün Cezayir halkı” “sınırları yardıma açın” talebiyle insanlık düşmanı İsrail’i protesto etti.

Filistin Operasyon Odası Askeri Sözcüsü Ebu Obeyda: Arap ve İslam Dünyası Bu Kadar Mı Aciz?

Ebu Obeyda, düşmana yaşadıkları darbelerden daha büyüğüne hazır olmalarını söyleyerek meydan okudu.

‘’Arap ve İslam dünyasının liderlerine detaylarını ekranlardan izledikleri savaşın kalbinden sesleniyoruz:

• Biz, sizden ordularınızı harekete geçirerek Gazze’deki çocukları savunmak için savaşmanızı, Peygamberinize sövenlerle mücadele etmenizi istemiyoruz.

• Biz, bu işgali dinimiz ve mukaddesatımız uğruna sonlandırmayı görev edindik

• Ancak sınır kapısında bekleyen yardımları hareket ettiremeyecek kadar mı acizsiniz?’’ dedi ve konuşmasının sonunda bölge müslümanlarından ve özgür halklardan dayanışma istedi.

Mahmud Abbas da Konuştu

Hem nalına hem mıhına vuran işbirlikçi Mahmud Abbas: ”Bize düşen 2.Nakbayı yaşatmamak” dedi. (1948’de İsrail’in kuruluşuna dair FELAKET anlamına gelen söz) Sözlerinin devamında Abbas: “Gazze’yi işgalcinin kursağında diken olarak bırakacak, yıktığı binaları yeniden inşa edeceğiz. Kudüs’ü Filistin’in başkenti yapacağız.’’ dedi.

*

غرفه العملية (Filistin Direniş Odası)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar