Filistin 23 Gündür Tüm Dünyaya Emperyalizmin Kağıttan Kaplan Olduğunu Gösteriyor

Aksa Tufanı 23. Gün

Terörist İsrail son iki günde 600 Filistinliyi katletti. Toplam şehit sayısı 7000 oldu. 2000 kayıp 18.000 yaralı var.

Aksa tufanı hareketinin 23.gününde düşman cephesinde çözülme devam ediyor. İsrail başbakanı Benjamin Netanyahu “Kara Cumartesi” diye adlandırdıkları 7 Ekim Aksa Tufanı Operasyonu’nu kendi hükümetinin değil iç ve dış askeri istihbaratçılarının zafiyeti olduğunu söyledi.

Netanyahu’nun bu açıklaması böylelikle halka güvenmeyen küçük burjuva aydınlar ve reformist solun komplo teorilerinden olan “emperyalist devletlerin oyunu” çarpıtmalarını boşa düşürmüş oldu.

Ayrıca İsrailli esirlerin ailelerinin baskısı ile de karşı karşıya kalan Netanyahu akşam saatlerinde görüştüğü ailelere “Takası görüşebiliriz. Ancak operasyonlarımız sürecek” dedi.

Gazze’ye karadan giremediği her an azgınlaşan siyonist ordu güçleri, Batı Şeria’da bulunan Cenin, Halil ve Ramallah’ta katliam, yıkım, gözaltı ve işkence ile pervasızca saldırıyor. İsrailli katiller geçen gece de Batı Şeria’da, 110 Filistinliyi öldürdü. Yaralı ve gözaltına alınanların olduğu bazı köylerde evlerin talan edildi. Gözaltına alınmak istenen bir babanın kızı İsrail askerlerine karşı geldiği için önce gözaltı yapan katiller ardından kızın kemiklerini kırıp gözaltına almaktan vazgeçti.

Öğlen saatlerinde Hizbullah hareketi lideri Seyyid Hasan Nasrallah, 9 saniyelik video ile genel olarak dünyaya, özel olarak işgalci İsrail’e karşı psikolojik savaş hamlesi yaptı. Videoda duvara asılı Hizbullah portresi önünden geçerken görüntü veren Nasrallah, Arap kamuoyunda Aksa Tufanı ile ilgili direniş açıklaması yapacak yorumları da yapıldı.

Öte yandan Filistin Batı Şeria şehrinde ve Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta direniş hareketine destek eylemleri yapıldı…

Alçak İsrail güney Gazze’de Kudüs Hastanesi civarı Tel al Hava gökdelenini bombalıyor. Hastanenin derhal tahliye edilmesini, tahliye edilmemesi halinde hastaneyi vurmakla tehdit ediyor.

Direniş Odası Gazze’den, Hizbullah Güney Lübnan’dan, işgalcilere Gazze içinden, Lübnan cephesinden Tel Aviv’e kadar darbeler vurmaya devam ediyor.

2006 Temmuz savaşını Hizbullah karşısında hezimete uğrayarak kaybeden, 2009 ve 2014 Gazze’ye kara harekatında başarısız olan işgalciler Aksa Tufanı’nda da boğulacak.

23 gündür her anı çatışma olan Gazze; Leningrad, Anadolu, Irak, Suriye misali geçit yok emperyalizme diyor.

23 gündür dünyaya emperyalizmin kağıttan kaplan olduğunu gösteriyor.

Yaşasın Enternasyonal Savaş

İşgalciye Direnen Filistin Halkının Yanındayız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar