Ortadoğu ABD İçin Dikensiz Gül Bahçesi Değildir

“Bedenini Cephane Yapan Bir Halkı Yenecek Silah Üretilemedi. O Halde Savaşı Kazanacağız”

İşgalci İsrail’in Askeri Saldırıları Sonunun Başlangıcı!

Amerika’nın Yolladığı İki General, Direnişin Gücü Karşısında Çaresizliğin Göstergesidir

Psikolojik Ve Siyasi Olarak Savaşın Galibi Filistin Direniş Hareketidir

Kazanan Dünya Halklarının Yenilmeyen Komutanı Direniştir, Direnme Dinamikleridir!

Amerika’nın Gazze halkı üzerine karadan da saldırttığı köpeği İsrail ordusu başarı sağlayamadı. 4 gündür kuzey Gazze’den olsun güney Gazze’den olsun karadan girmeye çalışan düşman direnişçilerin gizli siperlerinin pusularına düşüp geri kaçıyor.

ABD, gerilla savaşında uzman iki generalini işgal edilmiş topraklara yolladı. Ayrıca 2 bin piyadesi her an savaşa hazır halde bekletilmektedir.

Katil ABD’nin ‘’Arap halkları açık işgalle bize karşı daha düşmanca tutum alıyor” diye önlem olarak daha önce açıkladığı Ortadoğu Stratejik Vizyonu’nda, “Amerika ordusu bir daha Ortadoğu’da açık savaşa girmeyecek” söylemi Filistin’de yaptığı bu hamle ile geçerliliğini yitirmiş oldu. Amerikalı generallerin gerek İsrail işgalci çete ordusunun başında olması gerek askeri uçak gemilerinin Gazze açıklarında olması, bu plan ve stratejinin Aksa Tufanı direnişiyle çöktüğünü gösterdi.

Arap ülkelerinin meydanlarında “Amerika’ya Ölüm- İsrail’e Ölüm” sloganları daha büyük bir kinle atılıyor

Bu örnek bize “Ortadoğu da denklem değişti” terimini daha düzgün sınıfsal karakter kazandırma sorumluluğu vermektedir. Doğru tanımlama “Başta Amerika olmak üzere emperyalist saldırganlık, halkların yükselen bağımsızlık mücadelesi karşısında Ortadoğu’da askeri, siyasi ve ekonomik olarak hızlıca ABD ve AB elinden kayıyor” olmalıdır.

Halkların ortak düşmanı Amerika başta olmak üzere emperyalist politikaların sonucu açlık ve yoksullukla boğuşan halklar, öfkelerini her zamankinden daha fazla işgalci İsrail’e karşı yapılan kitlesel eylemlerde açığa vurdu. Bu da dost-düşman her kesimin safını daha net belirlemesini de elzem hale getirdi. Bu düşman cephesinde İsrail’in katliamlarına 20 gün suskun kaldıktan sonra konuşan Tayyip Erdoğan’dan tutalım, dost cephesinde savaşta askeri olarak daha etkin olması yönünde eleştirilere maruz kalan Hassan Nasrallah a kadar safların çok keskin olduğu bir savaşın çatışmaları içindeyiz.

Moral Güç ve Psikolojik Üstünlük Silahı Halkların Ellerinde

Bu savaşın askeri yönü kadar psikolojik savaş boyutu da en keskin haliyle devam ediyor. Aksa Tufanı’nın başladığı 7 Ekim günü eylemin askeri başarılarını görüntü ve fotoğraflarla dünyaya çok etkin gösteren direniş hareketi ilk günden psikolojik savaşta moral üstünlüğü ele geçirmiş oldu.

7 Ekim günü öğleden sonra 14:00’a kadar çıtı çıkmayan siyonist çete neye uğradığını şaşırmıştı.

Sonra zaten Beyaz Saray ve Pentagon odalarından çıkan komplo teorileri CIA’nın TV’lerine yollansa da başarılı olamadı. BBC çalışanlarının yalan haber yaptırıldıkları için ağladıkları haberleri dünya kamuoyuna yansıdı.

Aksa Tufanı operasyonundan beri 25 gündür bedenlerini cephane yapan Filistin halkı tüm dünyaya umut oldu. Amerika’nın, İsrail’in yenilmez güç olduğu safsatasını silip attı. Bize düşen her yerde emperyalist saldırganlığa karşı halkların bağımsızlık savaşını askeri, psikolojik ve siyasi olarak yükseltmektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar