Halk Cephesi’nin 4 Karanfil ile İlgili Açıklaması: Anadolu Topraklarına Umut Olmaya Devam Edeceğiz

Bütün Dünya Halklarına Kimi Zaman Gür Sesimizle Kimi Zaman Umudu Fısıldayarak;

Direnme ve Savaşma Çağrısı Yaptık, Yapmaya Devam Ediyoruz!

Emperyalizm ve Faşizm İse Bu Çağrımızı Bizleri Katlederek Yok Etmeye Çalışıyor! Katledilen 4 Devrimci Bağımsızlık, Demokrasi ve Sosyalizm Mücadelesinde Her Türlü Bedeli Ödemeyi Göze Alan Anadolu Halkının Yiğit Evlatlarıdır!

Direnme ve Savaşma Çağrısında Bulunarak Ölümsüzleşen 4 Devrimci Başta Anadolu Ve Filistin Halkları Olmak Üzere Tüm Dünya Halklarına Umut Olmuşlardır!

Harika Kızılkaya, Özkan Güzel, Burak Ağarmış ve Erdoğan Çakır AKP faşizminin kolluğu tarafından katledilmişlerdir. AKP faşizmi 4 devrimciyi katletmiştir. Bu emri emperyalizmden almıştır. Çünkü bugün emperyalizm dünya üzerinde savaşan Marksist-Leninistleri teslim almak ve imha etmek istemektedir. Bunun için devrimciliği ve devrimcileri umut olmaktan çıkarmayı hedeflemektedir.

Emperyalizmin devrimciliğe ve devrimcilere saldırı yöntemlerinden biri ideolojik hegemonyasıdır. Bu hegemonya yozlaştırma olarak karşımıza çıkmaktadır. Emperyalizm devrimciliğin karşısına aktivizmi koymak istemektedir. Ama bugün bunu asla başaramadığını katlettiği 4 devrimciden görmekteyiz. Harika Kızılkaya, Özkan Güzel, Burak Ağarmış ve Erdoğan Çakır devrimciliğin onurunu taşımaktadırlar. Onlar 4 kızıl karanfil devrimlerin ve devrimciliğin tek kurtuluş olduğunu haykırmaktadırlar.

Emperyalizmin devrimciliğe ve devrimcilere saldırı yöntemlerinden biri de onları işkencelerle gözaltına almak, tutuklamak ve katletmektir. Bu yöntemlerle devrimciliği bitirebileceğini sanmaktadır. Emperyalizm aslında acizdir. Çaresizdir. Bu saldırılar ile asla kazanamayacaktır. Çünkü bağımsızlık demokrasi ve sosyalizm mücadelesi için düşünlerimiz halkların bilincine ve yüreğine gömülmektedir. Yeni bir kuşağı yaratmakta, cüreti var etmektedir. Harika Kızılkaya, Özkan Güzel, Burak Ağarmış ve Erdoğan Çakır Anadolu ve dünya halklarının bilincine ve yüreğine gömülerek yeni ve cüretli bir neslin kaynağı olacaklardır.

Emperyalizm dünya üzerinden Marksist-Leninistleri silemeyecektir. “Direniş ile elde edilemeyen daha fazla direnişler ile elde edilecektir” şiarı ile savaşan Anadolu ve dünya halkları karşısında yenilen emperyalizm ve onun işbirlikçileri olacaktır.

Bugün nasıl siyonist İsrail’e karşı destanlar yaratarak dövüşüyorsa yiğit Filistin halkı öyle dövüşmektedir Anadolu devrimcileri de emperyalizme ve faşizme karşı.

Emperyalizme ve faşizme karşı asla teslim olmayacağız. Direnmemenin katliama götüreceğini direnmenin ise tek kurtuluş olduğunu biliyoruz. Direnmeye ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Uzlaşmaz bir devrimciliğin onurunu taşıyoruz. Bu onur ile Anadolu ve dünya halklarına DİRENME VE SAVAŞMA çağrımızı yapıyoruz. Umut olabilmenin bedelleri var biliyoruz ve GERİSİ HAYAT diyoruz.

Anadolu topraklarında umut olmaya, umudu büyütmeye devam edeceğiz.

Katledilen 4 Devrimcinin Katili Emperyalizm Ve Akp Faşizmidir!

Katledilen 4 Devrimcinin Cenazeleri Derhal Ailelerine Verilmelidir!

Devrimcilik Yapmak Suç Değil Onurdur!

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!

Harika Kızılkaya Ölümsüzdür!

Özkan Güzel Ölümsüzdür!

Burak Ağarmış Ölümsüzdür!

Erdoğan Çakır Ölümsüzdür!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar