Yemen’de İsrail’e Ait Gemi Rehin Alındı

Husilerden (Kısmen Anti-Emperyalist, Anti Amerikancı, Yemen Ensarullah Hareketi) Aksa Tufanına desteğinde, yeni bir ivme: İşgalci İsrail gemisini rehin alarak emperyalistlerin deniz ticareti yoluna Filistin halkının İsrail eliyle katletmelerine karşı Husilerden enternasyonal eylem!

Türkiye’den hareket edip Hindistan’a giden işgalci İsrail’in 2000 adet elektrikli otomobil yüklü gemisi 50 mürettebatı ile Aden limanına çekilerek rehin alındı.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Açıklaması

Marksist Leninist ideolojiye sahip, Aksa Tufanına, ülkemiz solunun emperyalistler ve işbirlikçileri ile Filistin’in işgaline karşı mücadeleden kaçmak için formüle ettiği gibi ‘’ne İsrail ne Hamas’’ demeden, 43 gündür gücü ölçüsünde gerilla savaşı veren Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin (FHKC) eylemle ilgili açıklaması:

“Yemen Direnişi, siyonist bir gemiyi kontrol etmeyi başardı ve savaşta yeni bir aşamaya girdi.

Direniş Ekseni parlak sayfalar kaydediyor ve Filistin’e ve direnişe desteğin en güzel resimlerini yazıyor.

Yemen Direnişi’nin Kızıldeniz’deki Siyonist gemileri hedef alma sözünü yerine getirmedeki başarısı ve bugün Gazze Şeridi’ne yönelik devam eden siyonist saldırganlığa yanıt olarak Körfez’deki bir Siyonist gemiyi kontrol edebilmesi, Direniş’in Mescid-i Aksa Tufanı’nda çatışmayı kendi alanına ve doğal yerine döndürdüğü yeni bir aşamayı beraberinde getiriyor.

Yemen, Lübnan ve Irak direnişinin, saldırının başlangıcından bu yana Gazze’deki Filistin Direnişi’ne ateşle destek verdiklerini, Siyonist ve Amerikan düşmanı için çatışma ve yıpratma yuvaları açtıklarını duyurmaları, sahaya önemli gerçekleri empoze ediyor.

Bugün siyonist düşmana ve müttefiklerine bölgenin siyonist oluşuma yasak olduğu, karadan, havadan ve denizden operasyon ve karşılıklarına sahne olacağı, Filistin ve Gazze’deki halklarımız ona dokunmadıkça huzur ve istikrar olmayacağı yönünde açık mesajlar veren Direniş’e söz verilecek.

Direniş Ekseni’nin bu önemli savaşa katılımı, Arap ulusu, bölge halkları ve dünyanın özgür halkları için bir onur ve gururdur. Eksen, Arap rejimlerinin Amerikan ve Siyonist bağımlılık ve diktalar nedeniyle halkı uyuşturmaya çalıştığı çaresizlik durumundan milleti çıkaran, Filistin’e ve direnişine verilen desteğin en muhteşem görüntülerini tasvir ediyor.

Mescid-i Aksa Tufanı Savaşı’nın en önemli sonucu, direniş güçleri ile milletin ve dünyanın tüm şerefli insanları ile Siyonist ve Amerikan düşmanlarının safında yer alan ve komplo kuranlar arasında net bir ayrıştırma sürecini başarmasıdır.

Teslimiyet, sessizlik, gizli anlaşma ve kumpas devri bitti. Amerikan-Siyonist ittifakından başka kimseye hizmet etmeyen barış, bir arada yaşama ve gerçekçilik sloganları sonsuza kadar geçerliliğini yitirmiştir.

Filistin ve Gazze, dünya çapında Filistin davasına yönelik yaygın bir sempati ortamı yarattı ve Lübnan, Yemen ve Irak direniş ekseni güçlerinin sahada karşılık vererek ve siyonist ve Amerikan düşmanı için gerçek bir yıpratma savaşına girişerek vurguladığı kapsamlı direniş seçeneğinin ve meydanların birliği sloganının yeniden dikkate alınmasını sağladı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar