İki İşbirlikçi, İki Yeni Sömürge Halklara Yönelik Saldırılar İçin El Sıkıştı

Yunanistan Halk Cephesi, Kürdistan Kültür Merkezi ve çeşitli anarşist grupların çağrısıyla 7 Aralık Perşembe günü akşam saat 18: 00’de Propilia Meydanında toplanarak Recep Tayip Erdoğan ve ekibinin Yunanistan’a gelişini protesto ettiler. 

Emperyalizmin iki işbirlikçisi, iki yeni sömürge ülke, halklara yönelik yeni saldırılar için el sıkıştı

Toplantı masasında Yunanistan ve Türkiye halklarının çıkarları, açlık, işsizlik ve yoksulluklarına nasıl çare bulunacağı konuşulmadı. Emperyalistlerin çıkarları, tekellerin talanlarının önündeki engellerin nasıl kaldırılacağı ve kasaların nasıl doldurulacağı konuşuldu.

Meriç’te dört devrimcinin kanını dökenler, Atina’da, tekellerin çıkarları ve emperyalizmin talimatları doğrultusunda yeni katliam planlarını tartıştılar. Yeni katliamların plan ve programlarını yaptılar. Emperyalizmin taşeronluğu ve tetikçiliğinde anlaşarak görev bölüşümü yaptılar.

Yunanistan Halk Cephesi’nin ‘’AKP Ve Nea Demokratia Hükümetlerinin İşbirliği Emperyalizmin ve NATO’nun Çıkarlarının Birliğidir. Emperyalizme ve İşbirlikçilerine Karşı Birleşelim, Savaşalım ve Kazanalım’’ pankartını açtığı eyleme, Halkın Sesi Radyo emekçileri olarak biz de katıldık.

Eyleme yaklaşık 120 kişi katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar