Çakal Fatih Terim, Tefeci Fatih Terim, Mehmet Ağar’ından Arda Turan’ına Kadar Çakal Bunlar

FUTBOL BORSADA NASIL OYNANIR?

BURJUVAZİNİN FENOMENLER KÜLTÜRÜ

KAPİTALİZMİN KUMARHANESİ BORSA

KAPİTALİZM VE FUTBOL

FAŞİZM VE FUTBOL

MAFYA VE FUTBOL

Seçil Erzan Ve Fatih Terim Fonu Sadece Görünenin Bir Kısmı

Fatih Terim Fonu Adı Var Kendisi Yok!

Fatih Terim Sırtını Mehmet Ağar’a Yaslıyor.

Mehmet Ağar kim? Eski içişleri bakanı, eski emniyet müdürü, kontrgerillanın başı, mafyacı bir faşist.

Fatih Terim ise bir çakal; çakal, köpekle kurt arasında durur. Köpek değildir, kurt olmak ister; ama bunu da beceremez, hırsız, çakal takımı çete işlerine girerek sermayelerine sermaye katmaya çalışıyor. Ve bu çakalların, nefeslerinde kan kokusu, pençelerinde et parçası var. Bu çakallar sürüsü kana doymazlar bu nedenle paraya da doymuyorlar.

Önderimiz Dursun Karataş’ın dediği gibi; ÇAKAL ARA BİR İTTİR, aslında it soyundan gelir.

Ama KIR KURDU da denir. Ne it olmayı kabul ederler ne kurt olmayı başarırlar; ama kendilerini kurt gibi görürler.

Fatih Terim ve Mehmet Ağar, sıradan bir antrenör, teknik direktör ile bir içişleri bakanının nasıl bir ilişkisi olabilir? İşte böyle bir ilişkisi vardır:

KİRLİ İŞLER, MAFYA ÇETE İŞLERİ YAPMAK.

KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR.

KİM BUNLAR?

Bunlar devlet, bunlar katil, hırsız, soysuz, talancı. Bunlar Susurluk’da devlet ve mafyanın bir arada olduğu kişiler.

Fatih Terim nam-ı diğer; İMPARATOR… Alttaki çakallar bunlar, üstlerindeki işbirlikçi tekeller kâr etsin diye ünlü isimlerle halkı sömürüyorlar.

Çanak yalayıcı bunlar, önlerine atılan kemikleri sıyıranlar bunlar, kurda kuşa, çakala düşmana yedirmeyeceğiz halkımızı ve vatanımızı.

Kurtlar sofrasında bir ülke haline getirdiler Anadolu’yu.

Yağma ve talanın haddi hesabı yok. Bir yanda anlaşmalarla, yasalarla boğazlanmış bir av gibi tepesine çökmüş sırtlanlar ve çakallar sürüsü emperyalistler.

Diğer yanda çakalların sofrasından arta kalanları kapma telaşına düşmüş leş kargaları oligarşi ve faşist hükümeti.

Çakallar sürüsünün yağması yeni değil. 70 yıldır kanımızı emiyor, iliğimizi sömürüyorlar.

Vatanımızı, babalarının malıymış gibi tepe tepe kullanıyor, canları istediği gibi yağmalıyorlar. Hem de yasal olarak. Hem de hukuka uygun şekilde, anlaşmalarıyla, kanunlarıyla her şeyi kılıfına uydurarak.

FATİH TERİM: “BEN DERS ALMAM DERS VERİRİM” DİYOR!

MİLYONLARCA DOLAR…

Bu dolandırıcılar neden bu isimleri tercih ediyorlar paravan yapıyorlar?

AKP’lilerle fotoğrafları, Süleyman Soylu ile çıkan fotoğraflarla tüm kapıları açıyorlar…Neden?

Hukukun olmadığı bir ülkede mafyayı merdiven olarak kullanıyor bakanları, hukuk yok, yasa yok, Soylu ile fotoğraflar var, Tayyip Erdoğan ve diğer bakanlar ile fotoğraf çekerek halkı tehdit ediyor halk düşmanları.

Devlet ise halkı mafya bozuntuları ile tehdit ediyor, diğer adı ile danışıklı dövüş bu.

BESLEYEN, GÜVEN VEREN DEVLET

Devlet ve mafya iç içe, çetelerin, mafyanın, dolandırıcıların arkası sağlam, MİT ile bağlantısı var,

Mehmet Ağar’la bağlantısı var bu nedenle kapıları açıyor.

*Seçil Erzan, tek başına planlamadı bunu.

Arda Turan, Emre Belözoğlu, Tayyip Erdoğan ile görüşüyorlar. Süleyman Soylu’da var, Murat Kurum’da var Tayyip’in yanında. Emniyet Genel Müdürü diyor ki;

“Denizbank, Hakan Ateş bizi dinlemiyor.” Lafınızı dinlemiyor Denizbank. Bu işi çözsünler… Tayyip ile

Denizbank’ın çelişkisi var. Denizbank özel banka…

Fenomenlerin lüks yaşam özentileri Polatların 21 lüks aracı var. İki üç yıl içinde milyonlarca dolar sahibi olan bu dolandırıcılar 32 ilde estetik ve güzellik merkezleri açıyor.

Hiç kimse bu kadar hızlı zengin olamaz.

Polat Ailesi görüntülü telefon görüşmesi yapıyorlar Süleyman Soylu ile.

Polat Ailesi sahte faturalar düzenleyerek vergi kaçakçılığı yapıyor.

Polat Ailesi uyuşturucu, kumar ile kara paraları aklıyor.

Devletin kara parasını aklıyor.

SEÇİL ERZAN KİMDİR?

Seçil Erzan’ın 14 Kasım 2011’de hayatını değiştirecek bir olay daha yaşandı, Erzan Bahçeşehir Şubesi’nden aynı bankanın Florya Şubesi’ne müdür olarak tayin edildi. Galatasaray’ın karargâhına yani Mehmet Ağar’ın kara parasının döndüğü yerlerden biri.

İçlerinde Fatih Terim, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Selçuk İnan, Semih Kaya, Emre Çolak gibi futbolcuların da bulunduğu bir “Hayali Fon Davası” Türkiye gündemini meşgul ediyor. Bu futbolculardan özelikle Emre Belözoğlu ve Arda Turan Mehmet Ağar ve Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile biliniyor.

Tayyip Erdoğan, Emre Belözoğlu’nun nikah şahidi;

Arda Turan ise Mehmet Ağar’ı hapishanede ziyaret edenlerden biri.

Fatih Terim ise Mehmet Ağar ile tamamen ahbap çavuş ilişkisi içindedir.

Zaten fon meselesi patlayınca Fatih Terim, Arda

Turan ve Emre Belözoğlu üçü başta olmak üzere soluğu Tayyip Erdoğan’ın yanında alıyor, yardım istiyorlar.

Tayyip Erdoğan’da Süleyman Soylu’ya diyor ki o dönem ki emniyet müdürü Hakan… ara bu işi halletsin diye.

Dönelim Seçil Erzan’a;

Davanın sanığı Erzan, bir ponzi sistemi kurmak, bu sisteme insanların milyon dolarlarını dahil etmek ve bu sayede menfaat elde etmekle suçlanıyor. Seçil Erzan’a istenen ceza ise 216 yıl.

Savcılık makamı suçlamayı kabul ettirirse, Seçil Erzan belki de hayatının sonuna kadar hapishanede kalacak. Fakat hem olayın kamuya mal olması hem de

Seçil Erzan’a istenen 216 yıl bir araya geldiğinde, Erzan’ın suçunu doğru tespit etmek elzem hale geliyor. Ortada gerçekten bir ponzi mi var?

Eğer Böyle Bir Ponzi Sistemi Varsa,

Paralar Nerede?

Bu soruları hakkını vererek yanıtlamak bu aşamada zor ama yine de dava dosyasına giren delillerden yola çıkarak “Seçil Erzan’ın suçu ne” sorusuna yanıt bulabiliriz. Ama bunun için Seçil Erzan’ı daha yakından tanımak gerekiyor.

2011’de Florya Deniz Bank müdürü olduktan sonra Galatasaraylı futbolcularla Seçil Erzan’ın ilk teması gerçekleşti. Fakat Fatih Terim’le daha önceden beri tanışıyorlardı. Çünkü Seçil Erzan, her şube müdürünün yapması gerektiği gibi, şubeye atandıktan sonra, bölgenin yüksek mevduat sahibi müşterileriyle tanışmış, bu esnada Fatih Terim’le de ilişki kurmuştu.

Erzan, Asistan Müşteri Danışmanı olduğu 2003 yılından bu yana yaptığı işi yapmaya devam ediyor, finansal piyasaları takip ediyor, bankanın ürünlerini müşterilere tanıtıyor, bir banka müdürünün yapması gereken olağan süreçleri işletiyordu. Ancak zaman ilerledikçe, müşterilerle kurduğu ilişki, banka müdürlüğü sorumluluğunun ötesine geçecekti. Ahbap olduğu kişilerin zaman zaman paralarını işletiyor hem kendisi para kazanıyor hem de ona yatırım yapanlara para kazandırıyordu. Bu durum, Seçil Erzan’a para verenler tarafından da biliniyordu. Yani aslında ortada iki Seçil Erzan vardı; birincisi Şube Müdürü Seçil Erzan, ikincisi Fon Yöneticisi Seçil Erzan.

Seçil Erzan kimi zaman borsa manipülasyonlardan haberdar oluyor hem kendi parasına para katıyor hem de ahbaplık kurduğu müşterilere para kazandırıyordu.

Yeri geliyor, Erzan tefeciye gidiyor para istiyor, piyasada parayı kazandıktan sonra tefeciye borcunu ödüyordu.

Bu süreçte, yani 2012’den 2022’ye kadar da ortada ponzi ya da hayali fon satışı falan yoktu.

2012’den 2022’ye kadar, 10 yıl süre boyunca, Seçil

Erzan kimseye mi borç takmamıştı?

Bilemeyiz ama şunu BDDK Raporu’ndan biliyoruz; bu 10 yıl boyunca, Seçil Erzan hakkında ne

Denizbank’a ne BDDK’ya ne de CİMER’e ulaşan tek bir şikayet bulunmuyordu.

Sadece bu da değil, Seçil Erzan, aynı süre içinde tam 5 kez bankanın olağan denetiminden geçmiş ve bu denetimlerde de puanını her seferinde artırmıştı. 70 ve üzeri puanın olumlu sayıldığı bu denetimlerde, Seçil Erzan’ın şube müdürü olduğu Florya Şubesi 2013’te 79 puan almış, puanını her denetimde yükseltebilmiş ve 2021 yılı denetiminde 92 puanla Türkiye 3’üncüsü olmuştu.

Yani 2012 ila 2022 yıllarındaki Seçil Erzan, borcuna sadık, itibarlı, iyi bir banka müdürü imajı veriyordu. Para kazanıyor, para kazandırıyor, ailesinin Bozcaada’daki arsasına villa yaptırabiliyor, Rolex saat takıyor, dolar milyonerleriyle oturup kalkıyordu.

NEDİR BU YATIRIM FONU?

Yatırım fonları, birçok yatırımcının bir araya gelerek, ortak bir havuz oluşturduğu ve profesyonel bir fon yöneticisi tarafından yönetilen yatırım araçlarıdır.

En büyük avantajı, yatırımı yönetme işini, sizin yerinize bir profesyonelin üstlenmesidir.

Yasaldır, detayları da “Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği’nde” yayınlanmıştır. Eğer arzu ederseniz, siz de bir yatırım fonuna katılabilirsiniz.

Bunun için bir portföy yönetim şirketine gidebilir ya da bu şirketlerin acentalığını üstlenen bankanıza başvurabilir, yatırım fonuna katılmak istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Bu işlemleri yapan şirket sayısı bir elin parmaklarını ancak geçiyor. Fon işletme lisansı olan portföy yönetim şirketi sayısı sadece 12. Bu şirketlerin acentalığını da 21 banka ve 37 aracı kurum üstleniyor.

Bankanıza gider ve bir yatırım fonuna katılmak istediğinizi söylerseniz, banka görevlisi size bir risk testi yapacaktır. Risk iştahınıza göre size çeşitli fonlar önerilir. Siz harama el uzatmayan muhafazakar bir yatırımcıysanız “Katılım Şemsiye Fonu” dahi var.

Böylece faize el sürmeden, paranıza para katabilirsiniz. Fakat bunların hiçbirinde aylık yüzde 30-40’lık getirilere ulaşamazsınız.

FUTBOLCULARIN KUMAR OYNAMASI

Kumarhane gibi düşünelim; rulette kırmızıya oynarsanız, yarı yarıya kaybedersiniz ama kazandığınızda paranızı ikiye katlarsınız.

Fakat kırmızıya değil de tek bir numaraya oynarsanız, yüzde 97 oranında kaybedersiniz ama kazanırsanız paranızı 37’ye katlarsınız.

Yani risk ne kadar yüksekse getiri de o kadar yüksektir.

Peki ya rulet makinası hileliyse?

Siz hangi numaranın kazanacağını biliyorsanız?

Bu ganimetten pay almayı kafasına koymuştu. Fakat Türkiye’nin seçim atmosferini analiz edebilecek yetenekte de değildi.

FONLAR BÜYÜYOR

1’e 20’lik kaldıraç oranlarıyla işlem yapmak cesaret işidir fakat ya manipülasyonu biliyorsanız? Yani zarlar hileliyse?

Tezgahı bilenler milyonlarına milyon katıyordu. Yeter ki, seçime kadar dövize gidilmesin, TL’de kalınsın diye yapıldı bunlar.

Seçil Erzan sadece görünen bir kişi asıl para kayıp, işin içinde Çorlu’daki zabıta müdürü bile var.

Milyon dolarlar kayıp ve bir suçlu gerekiyor bu da Seçil Erzan oluyor.

İşin içinde kumarhane sahipleri, futbolcular, tefeciler, mafya, devlet memurları var.

BU TALANIN İÇİNDE TAYYİP ERDOĞAN VAR DAHA DA ÖTESİ YOK.

Böylesi bir paranın kayıp olduğu yerde sadece Seçil Erzan gözaltına alınıp tutuklanıyor.

FENOMENLER

Fenomen Nedir?

Fenomen Ne iş Yapar?

Günümüzde fenomen, sosyal medya platformlarında büyük bir takipçi kitlesi olan ve geniş bir etkileşim alanına sahip olan bireyleri veya grupları tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Özellikle YouTube, Instagram, TikTok gibi platformlarda video, fotoğraf, hikaye ve yazılı içerikler paylaşarak kendilerine özgü bir tarz oluştururlar.

FENOMEN OLMA ŞARTLARI NELERDİR?

Fenomen olma şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Sosyal medyada etki yaratacak içeriklere sahip olmak
 • İnsanların ilgisini çekecek içerikler üretmek
 • Güçlü iletişim becerilerine sahip olmak
 • Yaratıcı düşünmek
 • Sosyal medyaya ilgi duymak

TÜRKİYE’DE FENOMENLERE VERGİ MUAFİYETİ

AKP’nin, TBMM Başkanlığı’na sunduğu 80 maddeden oluşan yeni torba yasa teklifinden “sosyal medya fenomenlerinin internet üzerinden sağladıkları kazanca” gelir vergisi muafiyeti çıktı. Buna göre sosyal medya fenomenlerinin, internet üzerinden yaptıkları bireysel kurs, eğitim, veri işleme ve geliştirme, ürün tanıtımı gibi hizmetlerden sağladığı kazançlardan “gelir vergisi alınmayacak.”

Mevcut düzenlemeye göre, bir yıl içinde elde edilen kazancın 1 milyon 900 bin TL’yi aşması halinde, “oranlı gelir vergisine” tabi tutuluyor. Ancak yasada yapılan düzenleme ile sosyal medya hizmetlerinin sosyal ağ sağlayıcıları dışında internet sayfası, sitelerinde ve benzeri elektronik ortamlar üzerinden verilmesi durumunda da bu şekilde vergilendirilmesi sağlanacak.

İnternet ve benzeri elektronik ortamlar üzerinden verilen bireysel kurs, eğitim, veri işleme ve geliştirme, ürün tanıtımı gibi bazı hizmetler de bu kapsama da tutulacak.

Teklifte, banka ve finans kurumlarına yönelik düzenleme de yer alıyor.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR;

1)Türkiye’de 600 internet fenomeni var

2)75 bin tane yasa dışı bahis şirketi var dünyada

*Türkiye’de resmi olarak 4 tane bahis şirketi var bunların hepsi de tek şirkete ait.

İddiaya bağlı bu dört şirket bunlarda Demirören Holding’in.

3)Fenomenler nasıl kullanılıyor ve kim tarafından kullanılıyor?

– Devlet

– Mafya

NE İÇİN KARA PARA?

 • Vergi Kanuna Muhalefet

Fenomenler görünen paravan şirketler yani Polatlar sadece küçük bir kısmını alıyor; yani bir yüzde aldığını düşünün.

 • Devlet 2016-2023 kadar 6 kez farklı FON BARIŞI ilan edilmiş ve uzatılmış yani son 7 yılda hiç vergi almadan veya paranın nereden geldiğini sormadan para akışını örgütledi AKP!
 • Dünyadaki baronların Türkiye’yi tercih etmesinin nedeni bu. AKP mafyayı örgütlüyor… Cumhuriyet döneminden 2016 kadar sadece bir kere fonu barışı, 2016’dan sonra 7 yılda 6 kez.

4)Önemli nokta ÖZENDİRME, özel bir yaşam biçimi olarak örgütlendiğini düşünelim… yani 600 fenomen öylesine olmadı.

SONUÇ:

Toplumda şöyle bir etki yaratıyor; gençler bende böyle para kazanayım diyor, tabi olmayınca DEPRESYON AİLE ARASI ŞİDDET, HUZURSUZLUK, İNTİHARLAR oluyor.

5)İşbirlikçi medya şöyle aklıyor AKP’yi; diyor ki, “devlet vergi almayarak zarar görüyor yani ortalama gelir vergisi 20 + 20 alırsa yüze 40 kaybı var.”

OYSA DEVLETİN VERGİ DİYE BİR DERDİ YOK!

ÇÜNKÜ AKLAYAN DEVLETİN KENDİSİ.

6)NASIL BAŞLADI İNTERNET ÜZERİNDEN KARA PARA AKLAMA?

İki yıl önce başlayan Amazon-Twitch Bit veya doneysin(bağış) ile kara para aklanmaya başlandı.

44 kişi gözaltına alındı ve bir daha hiçbir haber çıkmadı bu konu hakkında, yani yapanlar veya parayı aklamaya çalışanlar belli değil.

 • Soruşturmaların tamamı savcılıktan geri dönüyor ve şöyle deniyor müfettişlerin denetimleri yeterli değil ve 2021 20b maddesi ile sosyal gelir elde edenler yüzde 15’ini hazine alarak üstünü kapatmaya çalışıyor. 1.9 milyon TL geçerse normal işlem yapılacak diyor devlet. O zamanda kara para yapanlar farklı farklı hesaplar kullanıyor!
 • BAKAN Nurettin Nebati 50 bin kişinin internet reklam geliri veya para kazanan kişiler var ama bunlar vergi ödemiyor. 3.900 kişi incelemeye alındı diyor. Yani yine çözüm yok.

7)OPERASYONLAR HİKÂYE BAKIN FENOMENLERE NE OLACAK?

Polatlarda sadece vergi suçu veya fatura meselesinde yargılanıyor yani yüzeysel bir dava.

Vergi cezası 3 ile 5 yıl hapis arası yasada. Artırım olsa bile ciddi bir ceza çıkmıyor.

Kanunda bir değişiklik olmuş.

2019-2021 arası ayrı ayrı yargılanıyordunuz her yıl ayrı cezalandırılıyordunuz.

7349 kanun cezası ile istersen 10 yıl ya da vergi cezan olsa 3 ile 5 yıl arası hapis cezası alıyorsun bunu da 2022’de yasaya geçirmişler.

Birde etkin pişmanlık olursa yarı oranda indirim alacaklar.

Yani soruşturmayı yapan savcılık makamları böyle yapıyorlar.

8)GAYRİMENKUL İLE DİJİTAL PARA KAYNAKLARI TAKİP EDİLEMİYOR

TÜRKİYE’DE MASERATİ VE PORSCHE KELİMENİN TAM ANLAMIYLA ÇILGINCA SATILIYOR!

 • 314 MASERATTİ SATILMIŞ
 • 668 PORSCHE SATILMIŞ
 • LÜKS SAATLER, MÜCEVHERLER ALINARAK
 • ANADOLU’NUN ÜCRA KÖŞELERİNDE REZİDANSLAR YAPILIYOR
 • VAKIFLARA SPONSOR VEYA YARDIM ADINA PARANIN AKLANMASI PARANIN KAYNAĞINI KAYBETTİRİLMESİ DEMEK BORSA VE GENÇLİK KAPİTALİZMİN RESMİ KUMARHANESİ

Türkiye’de 2020 1.240 897 milyon borsa yatırımcısı vardı!

2021’den sonra 2.168 605 milyonu geçti!

Pandemi döneminde yüzde 72 artış yaşandı.

2022’de 2.352 000 milyona çıkıyor…

2023. 3 980.000 milyona çıkıyor…

Seçimden sonra 2023 Haziran’da 4.477.000 milyona çıktı. Temmuz’da 5.088.000 milyon

Ağustos’ta ise 5.636.000 milyon kişi!

Yüzde 309 artmış bugüne kadar.

Ozan Gündoğdu borsayı bir fırsat ve daha güvenli liman olarak görüyor, nitekim kazanmışlar da.

Gençlerde 14 kat artan yatırımcı olmuş.

2020’de genç yatırımcılar 81 binken 2023

Temmuz’da bu sayı 1159.000 milyona çıkmış.

2020’de genç başına 30 yaş altı ortalama 6 bin dolar, bugün ise 52 bin TL yani 2 bin dolar bile değil yani yoksullar bir umut diye para yatırıyor borsaya!

GENÇLERE ZENGİN OLMA HAYALİ KURDURULUYOR.

Gençler100 doları 1000 dolar yapmaya çalışıyor yani hayal dünyasında kumar oynatılıyor.

KAPİTALİZMİN KUMARHANESİDİR BORSA

Enflasyon, işsizlik, hayal kurdurtuyor.

Kripto paraya en çok yatırım yapan ülkelerden biriyiz.

BAHİS, BORSA, BİTCOİN üçgeninde dönen para.

Borsaya girenlerde bilmediği için kaybetme oranı da yüksek, yani kazanan kapitalizm.

Emperyalizm umutsuzlar ordusu, bundan yola çıkarak bir umut olarak yine halkın parasını çalıyor.

Dünyada 75 bin yasa dışı bahis şirketi var. Halkın ve halk çocuklarının cebindeki son kuruşa kadar soyan emperyalizm umutsuzluk, çaresizlik, depresyon, intihar, suçlu, hırsız, çeteci, yaratarak halkımızı öldürüyor veya yozlaştırıyor.

Fenomenler gibi olun bakın hızlı para kazanın zengin olun diyor, gerçekler ise devlet kendi paralarını aklıyor, vergi muafiyeti getiriyor halkın vergilerini ise çalıyor (deprem vergisi, kara yolları vergisi).

Yukardaki rakamlar halk çocuklarının nasıl bir umutsuzluğa sürüklendiğini göstermektedir.

Halk Okulu, Sayı: 217

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar