Yemen: “Geçit yok Amerika’ya Buralarda biz varız”

Yemen Ortadoğu’da Filistin davası dayanışma kapsamında başta katil Amerika olmak üzere emperyalist saldırganlığa karşı, kendi ülkesinde de bağımsızlık savaşını yükseltip, 10 Ocak tarihinde Kızıldeniz’de emperyalist askeri ve ticari gemilerini hedef almıştı. Bu yanıyla Gazze’ye destek için açık savaş ilan eden tek Arap ülkesi olduğunu not edelim.

Dün gece ABD ve İngiltere işbirliği ile Avustralya, Bahreyn, Kanada ve Hollanda’nın desteğiyle, NATO üslerinden kalkan Amerikan ve İngiliz savaş uçakları Yemen’in başkenti Sanaa’nın da içinde olduğu birkaç kenti bombaladı. Yemen ordusu ise saldırılara karşı hava savunma sistemleri ve balistik füzelerle birlikte, savaşı sonuna kadar sürdüreceklerini açıklayarak cevap verdi.

Başta ABD ve diğer emperyalist ülkeler ile bölgedeki işbirlikçi devletleri şunu iyi bilmelidir ki ‘’artık Ortadoğu’da emperyalistlerden korkmayan halklar var’’ ve Yemen halkı 10 yıldır yumrukları sıkılı halde bugünü bekliyor.

Yemen lideri Abdülmelik el Husi’nin emperyalist saldırganlığa karşı yaptığı açıklamadan bazı bölümleri aktarıyoruz:

“Savaşın 97. günündeyiz. Filistin halkına yönelik zulüm ise 75 yılı aşkın bir süredir devam ediyor. Siyonistler, olup biteni 7 Ekim’de başlamış gibi göstermeye, Hamas’ı suçlamaya, 75 yıllık adaletsizliği gizlemeye çalışıyor.

Batı’nın Gazze’de olup bitenlere ilişkin tavrı utanç verici ve yenilenmiş bir skandaldır, ancak zayıf Arap hafızasının her zaman yenilenen olaylara ihtiyacı vardır.

Siyonistlerin Filistin halkına karşı işlediği korkunç suça karşı milletimizin insani, ahlaki ve inançsal sorumluluğu bulunmaktadır. Aziz milletimiz, hiçbir ülkede eşi benzeri olmayan gösterilerle, askeri duruşla, kapsamlı ve mümkün olan her şekilde hareket etti.

Halkımız yetenek ve imkanlarıyla hangi seviyeye ulaşırsa ulaşsın, onun temelinde hareket etmekten çekinmeyecektir. Aziz halkımız çoğu şehrimizde askeri seferberlik faaliyetleriyle hareket ediyor, kayıtlı sayımız binlere ulaştı.

Başta Arap ülkeleri olmak üzere milletimizin başına gelen en büyük bela can sıkıntısıdır, olaylar başında tepki verirler, sonra uysallaştırıp iftira atarlar.

Siyonist düşman Gazze’deki Filistin halkına karşı işlediği suçları sürdürmekte ısrar ediyor ve Amerikalılar ateşkese karşı çıkıyor. Amerika, füze, bomba ve para sağladığı ve işlenmesini denetlediği suç ve katliamın devamında ısrar ediyor.

Amerika ve İngiltere, siyonizmin dünyadaki kollarıdır. İsrail tarafının, Amerika tarafının ve İngiliz tarafının çocukları ve kadınları öldürmeye devam etme ısrarı bizi kışkırtmıyor mu?!

Mısır halkına çağrıda bulunuyorum ve onlara Amerikan ve İsrail mallarını boykot etme konusundaki ahlaki, İslami ve insani sorumluluklarını hatırlatıyorum.

Halkımıza sesleniyorum: Filistin halkını desteklemek için sesinizi ve Amerikalıların, İsraillilerin ve İngilizlerin suçlarına ve zulmüne karşı öfkenizi ifade edin. Çocukların ve kadınların çağrılarına kulak verin, onlara kalbinizi açın, vicdanlarınızla onlarla ilgilenin, sorumluluğunuzu hissedin.

Düşman İsrail’in Lübnan’daki tırmanışı, Hizbullah’taki kardeşlerimizin azim ve kararlılığını, metanetlerini, tırmanışlarını ve iman duruşlarını artırmaktadır. Haşdi Şabi’deki Irak halkının oğullarının konumları yükselişte.

Milletin aktif olması, gösteri ve yürüyüşlerin ivme kazanması, sürekli seferberlik halinde olması gerekiyor.

Allah’ın izniyle elimizden geleni yapmaktan çekinmeyeceğiz ve Amerikan saldırganlığına karşı çıkacağız. Herhangi bir Amerikan saldırısı asla cevapsız kalmayacaktır.

Herhangi bir Amerikan saldırısına verilecek yanıt, yalnızca yakın zamanda 24’ten fazla insansız hava aracı ve çok sayıda füzeyle gerçekleştirilen operasyon düzeyinde olmayacak, bundan daha büyük olacaktır.

Yemen’in pozisyonunu küçümseyen ve onunla alay etmeye çalışan kim varsa, etkisi ortaya çıktıktan sonra, Amerikan saldırısı gerçekleştiğinde abartıya yönelmiştir.

Yemen halkı Amerika’dan korkanlar arasında olmadığı gibi, tek konumu Amerika’yı kızdırmak olmayanlar arasında da değildir.

Amerika’nın donanmamıza saldırısı, konumumuzun siyonist düşman üzerindeki etkisinin kanıtıydı. İsrail’in, Amerika’nın ve İngiltere’nin rahatsızlığının boyutundan dolayı rahatladık, mutluyuz ve memnunuz.

Kendini siyonizmin hizmetine giderek daha fazla adayan Amerika için önemli olan, başkalarını da kendisine bulaştırmaktır. Amerika, İngilizlerle birlikte diğer ülkeleri de sevgili Yemen halkıyla yüzleşmeye dahil etmek için her türlü çabayı gösteriyor.

Avrupalıların, Çin’in ve tüm dünyanın Kızıldeniz’den geçmesinde bir sakınca yok; tek hedef İsrail’e bağlı gemiler.

Kim bu işin içine girip aziz milletimize saldırmak, deniz kuvvetlerini hedef almak isterse aslında seyrüsefer ve ticari gemilerini tehlikeye atmış demektir. Halkımıza saldırmak isteyen her kimse, askeri düzeyde, bedelini ödeyeceği bir çatışmaya girme riskiyle karşı karşıyadır.

Aziz milletimiz, kabiliyetleri ne olursa olsun, hiçbir düşmanla çatışma alanından kaçmaz. Tüm Asya ve Avrupa ülkelerine Amerika’yı bulaştırmamalarını, izlemelerini ve İngiltere’nin bu işe karışmamasını tavsiye ediyoruz.

Kaybeden, İsrail’e hizmet etmek ve İsrail’in Filistin halkına karşı işlediği suçların devamına hizmet etmek için halkımıza saldırmaya girişenlerdir.

Tüm Arap ve İslam ülkelerine, İsrail gemilerini koruma çabalarında Amerikalılarla ortak olmamalarını tavsiye ediyorum. Hiçbir Arap ülkesinin İsrail’e hizmet etmesi ve Gazze’de suçlarını sürdürmek için siyonist düşmanın yanında yer alması uygun değildir.

Dünyanın en büyük suçlusu İsrail’dir ve Filistin halkına karşı işlediği suçların devamı için ona hizmet eden her kimse, tüm ahlaki değerleri inkar etmiş olur.

Bahreyn rejiminde yaşananlar, Bahreyn’in devrimci, aziz ve mazlum halkını temsil etmemektedir. Bahreyn’deki Al Khalifa, siyonistlerin kölesidir ve yolsuzluğa ve kendilerini siyonistlere maruz bırakan suçlara bulaşmıştır.

Bahreyn halkının Filistin halkına karşı konumu onurlu, adil ve büyüktür. Geri kalan Arap ve İslam ülkelerinin hiçbir zaman Amerikalıların, İsraillilerin ve İngilizlerin işine karışmayacağını umuyoruz.

Amerikalılar ve İsraillilerle doğrudan yüzleşmekten memnunuz, onlarla doğrudan çatışmada ne kadar şehit verirsek verelim bu bizi etkilemeyecek ve konumumuzu zayıflatmayacaktır.

Amerika ajanlarına karşı çıktığımızda binlerce şehit verdik; Amerikalılarla, İngilizlerle ve İsraillilerle doğrudan yüzleşmek bizim için daha değerlidir.

Gerekeni yapmaya hazırız ve tüm cesaretimizle mücadele edeceğiz; çünkü Filistin halkına yönelik saldırı konusunda pozisyonumuzda Allah’a güveniyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar