Emperyalizmin Kurbanı Değil Celladı Olacağız!

Tanf Bölgesi’nde Amerikan Üssüne Yapılan Eylemin Ayrıntıları ve Açıklamalar

1. Eylem 28 Ocak Pazar gecesi gerçekleşti.

2. Üssün bir bölümü Irak, bir bölümü Ürdün, bir bölümü Suriye’de bulunan üç ülkenin toprağında üçgen şekilde bulunmaktadır. Suriye’de Tanf bölgesi, Ürdün’de Rukban bölgesi ve Irak Çöl bölgelerinden oluşuyor…

3. Eylem sonrası Amerikan askerlerinden 3 ölü 35 yaralı var.

Katil Amerika Ortadoğu’da Sultasını Gittikçe Kaybediyor!

Amerikan Milli Güvenlik Kurulu: ‘’İran İle Açık Savaş İstemiyoruz.’’

Yemen Ensarullah Hareketi: Filistin’e destek amaçlı “İsrail Gazze’den defolana kadar” İsrail’in içine 2600 km menzilli füzelerle Amerika’nın Kızıldeniz’de bulunan askeri ve ticari gemilerine saldırılar yapan, şehirleri Amerika ve İngiltere tarafından bombalanmasına karşın geri adım atmayan Husiler, ‘’Arap ülkelerinde bulunan 63 emperyalist üssün tamamı hedefimizdir. Amerika ile açık savaşa hazırız.‘’ açıklaması yaptı.

Dünya gemi ticaretinin yüzde 35’inin Kızıldeniz ve Aden körfezinde bulunması emperyalist saldırganlığı köşeye sıkıştırdı.

Suriye: ‘’Ülkemizdeki Amerikan varlığı meşru değildir. Üslere yapılan eylem toprak bütünlüğümüz açısından meşrudur.’’ açıklamayasıyla Amerikan üssüne yapılan eylem savunuldu.

Tüm bu gelişmelerin belirleyicisi, Filistin’de 114 gündür süren gerilla direnişidir…

Aksa Tufanı emperyalistleri ve bölge işbirlikçi ülkelerini siyasi ekonomik ve askeri açıdan geriletmiş durumdadır. Bu ezilen dünya halkları açısından ilericidir. Savaş artık her ne kadar Amerikancı medya ile propaganda edilen ve onlardan etkilenen küçük burjuva halk hareketleri ve aydınların söylediği gibi ‘’İsrail-Hamas’’ arası savaşın çok ötesine geçmiştir. Bölgede Amerika’ya karşı öfkeyi büyütmüştür. Bize düşen bu öfkeyi ülkemizde büyütmektir.

Yaşasın Halkların Emperyalizme Karşı Direnişi!

Emperyalizmin Kurbanı Değil Celladı Olacağız!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar