Ankara Direnişler Meclisi: Adil Yargılanma Anayasal Bir Haktır

Ankara Direnişler Meclisi’nin 6 Şubat 2024 tarihinde, AKP faşizminin demokratik kurumlar ve kişilere yönelik gözaltı ve tutuklama saldırılarına karşı yayınladığı açıklamayı paylaşıyoruz.

Adil Yargılanmak Anayasal Bir Haktır

6 Şubat 2024 tarihinde İstanbul Çağlayan Adliyesine karşı düzenlenen eylemden sonra AKP tam bir düşman hukuku işletiyor.

Yıllardır adaletin tozunun bile bulunmadığı ADALET SARAY ları bu kez de eylemi bahane ederek yüzden fazla insanlarımızı gözaltına alıp altmışın üstünde yaşlı hasta genç demeden tutuklayıp Silivri ye şimdiki adı ile MARMARA hapishanesine götürdü.

Katil AKP ye bu da yetmemiş olacak ki her birini farklı S,Y.F tiplerine sürgün etti. Araların da 80 yaşın da yaşlı babaların da olduğu devrimcilerin babası annesi kardeşi akrabası potansiyel “suçlu” ilan edilip Hitler’in uyguladığı düşman hukukunu daha çok uygulamaya koydu.

Nedir bu intikam duygusunu yaratan? Biz biliyoruz ki AKP sınıf kini en yüksek bir faşist parti ve iktidardır. Bu iktidar kendi yalanları ile beslenen ve ne yazık ki halkın bir kısmını da buna ikna etmiş bir iktidardır.  Yalnız tanımadığı ya da çok iyi tanıdığı için daha çok saldırdığı devrimcilerin sınıf kini ise tarihsel olarak ezilenlerin sınıf kini karşısında it dalaşına hiç benzemez. Tarih sahnesi tanıktır ki dipsiz kuyularda parçalansa da devrimcilerin oradan her bir parçası milyonların bugün olmasa da yarın bilincinde yer alacak ve sınıf mücadelesinde örgütleyen olacaktır.

Bugün gücüne güvenen AKP faşist iktidarı işbirlikçidir. Saldırmayı da emperyalistlerden öğrenmekte, onların kötü bir fotokopisi gibi hareket etmektedir. İsrail Gazze de nasıl bir soykırım yapıyorsa o da vatanımızda devrimcilere aynı şekilde saldırmaktadır. Siyonist İsrail ile aralarında bir fark yoktur. İkisi de emperyalizmin maşasıdır.

Bugün tutsak edilerek hapishanelere kapatılan devrimcileri ülkemizin her bir iline dağıtan AKP unutmamalıdır ki biz devrimciler gittiğimiz her ilde taşa tohum ekeriz ve o taşta bile başak veririz. Kimse 80 yaşında Kemal GÜN ün ve Mehmet GÜVEL in tutsaklığı karşısında sessiz kalmamızı bekleyemez.

6 Şubat 2024 tarihinde itibaren tutsak edilen Grup Yorum üyeleri, Ayten ÖZTÜRK başta olmak üzere tüm tutsaklar serbest bırakılsın. Adil yargılanma hakkımız kullandırılsın. İnfaz yakmalara ve disiplin cezaları adı altında hak gasplarına son verilsin. Adalet ekmek gibi su gibi bir ihtiyaçtır.  Bu adaletsizliğe son verilsin. Sürgün sevkler durdurulsun.

Ankara Direnişler Meclisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar