AKP’nin Toplama Kampları Kuyu Tipi Hapishanelerde Ölüm Tehditleri ve İşkence Devam Ediyor

Grup Yorum içeride dışarıda halk için sanat demeye devam ediyor. Halk için yapılan her şeyin karşılığını AKP faşizmi, Grup Yorum emekçilerine işkence yaparak gösteriyor. Kulak zarı patlatılan, saçları yolunan, parmakları kırılan Grup Yorum susmayacak!

İdil Kültür Merkezi baskınlarına son verilmesi ve tutsak Yorum emekçilerinin serbest bırakılması talepleriyle başlayan süresiz/dönüşümlü açlık grevi 82. gününde, tutsak Betül Varan’ın direnişi devralmasıyla beraber devam ediyor.

Grup Yorum, işkencede parmağı kırılmaya çalışılan üyeleri Rezzan Şengül için yaptığı açıklamada:

‘’Emekçimiz Rezzan Şengül’e Kırşehir Yüksek Güvenlikli Hapishanesinde işkence yapıldı parmağı gardiyanlarca kırılmaya çalışıldı.

Kulak zarlarımızı patlatsanız da saçlarımızı yolsanız da parmaklarımızı çatlatsanız da bizler üretmeye direnmeye devam edeceğiz.’’ diyerek, faşizminde terörüne teslim olmayacaklarını duyurdu.

Halkın Gücü TV emekçisi Halil Yakut Kırşehir Yüksek Güvenlikli (Kuyu Tipi) Hapishanesi’nde gardiyanlar tarafından ölümle tehdit edildi.

6 Şubat Çağlayan Adliyesi eylemi sonrasında, demokratik kurumlar ve kişilere yönelik yapılan baskında gözaltına alınıp tutuklanan 62 kişiden biri olan Halil Yakut, sürgün olarak götürüldüğü Kırşehir Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’nde, başgardiyan tarafından ölümle tehdit edildi.

Annesi Gülten Yakut’la yaptığı telefon görüşmesinde, başgardiyanın kendisine  “Burada müebbet hapis yatanlar seni öldürür, biz de intihar etti deriz” diyerek, ölümle tehdit edildiğini anlattı.

Halil Yakut ve Rezzan Şengül 6 Şubat depremleri sonrasında, deprem bölgelerine giderek halkın yaralarını sarmaya koştu. Bugün AKP iktidarı Halil Yakut ve Rezzan Şengül nezdinde halkın dayanışmasını yok etmek, suç saymak için onları tutukladı. Halil Yakut’un yöneltilen suçlamalardan birisi Hatay’da Halkın Gücü Komiteleriyle, halkın ilaç, barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamasıdır. Rezzan Şengül ise deprem sonrası Adıyaman’da çadır kentler kurarak, depremzede halkın yanında olmuştur. Grup Yorum’a ve Halkın Gücü’ne yönelik bu saldırılar faşizmin acizliğinin, tükenmişliğinin kanıtıdır.

Kırşehir Yüksek Güvenlikli Hapishane idaresini uyarıyoruz:

Halk çocuklarına işkence yapmaktan vazgeçin! ”Öldürürüz” tehditlerinden vazgeçin!

Kendini koruyamayan AKP sizi de koruyamaz!

Grup Yorum Emekçisi Rezzan Şengül ve Halil Yakut Yalnız Değildir!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar