Kapitalistler Yoksulluğu Yönetmek İstiyor!

İdeolojilerin Savaşı’nda 21 Mart Perşembe günü yayınlanan ”yoksulluk” konusunun anlatıldığı programın kaydını paylaşıyoruz.

Yoksullar Yoksulluğa Son Verecek!

Yaşadığımız yoksulluk, açlık, çalışma koşullarının ağırlığı vb, her şey kapitalist sistemin sonuçlarıdır. Dünyada milyarlarca insanın açlığından, ölümünden sorumludur kapitalistler. Halkları sömüre sömüre zenginleşmiş, servetlerine servet katmışlardır. Bunun böyle olmadığını, çalışarak hak ettiklerini, yoksulun olabileceği gibi zenginin de olabileceğini, herkesin eşit olmayacağı safsatalarını inandırmak isterler halkı. Böylece halkın kendilerine karşı öfkelenmesine, savaşmasına engel olurlar. Yardımsever, babacan, vicdanlı, adaletli gösterirler kendilerini.

“Yoksulluk bitirilemez ama iyileştirilebilir. Yoksulluğa karşı pratik çözümler bulunabilir. Zenginler yoksullar için yardımda bulunabilir ama yoksulluk yok edilemez” düşüncesini yerleştirmek istiyorlar beyinlerimize. Kapitalizmin yarattığı yoksulluk sorununu kapitalistler çözemez. İşçilerin ruh sağlığını bozan, çalışma koşullarını düzeltmek yerine meditasyon kabinleri kuran patronlar işçilerin sorunlarını çözemez!

Yoksulluğa ancak yoksullar son verebilir. Kapitalizmin yarattığı sorunları Kapitalist sistemi yıkarak, Sosyalist sistemi kurarak son verebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar