Mustafa Koçak Özel Programı / Grup Yorum

“Her şey o kadar umutsuz ki içinde bulunup yetişiyoruz.

Haklılığı kuşananlar yaşamanın canlılığına cevap verenler ve bu yolda gereğini yapanlar her koşulda neşelerini korurlar. Mutluluk bilinç işidir, yaptıklarının nedenleri ve sonuçlarını bilenler, neden yaptığının farkında olanlar her koşulda mutlulardır. Hatta öyle ki bedel ödemekten mücadele etmekten mutlu olurlar. Çünkü yaptıklarının sonuçlarının ne olacağını bilirler.

ABD emperyalizmi, 45 ATOM BOMBASI ETKİSİNDE saldırı düzenlediği Vietnamlılar’ın; o koşullarda mutlu olmasının tarihte devrimciler gibi kahramanların gülerek ölüme gitmesinin esprisi budur. Şu sıralar yarattığımız direnişlerin önemi ne kadar büyüyor; bunu hissediyor ve açıkça görüyoruz. Tüm dünyada halklar sokaklarda direniyor bizim halkımız ise fokur fokur kaynamakta.

Yönetemeyenler ise binbir baskıyla, zorla, açlıkla yoksullukla halkımızı umutsuzluk içinde sürüklemek isteyerek içinde bulundukları krizi atlatmak istiyorlar.

İstiyorlar ki halkımız itiraz edecek gücü bulamasın, umutsuzluk içinde çaresizce kendi kaderleriyle bir başlarına kalsın.

Ama işte bizler tüm adaletsizliklere, tüm hukuksuzluklara rağmen direnişimiz ile halkımıza bu umudu taşıyoruz.

‘Herkes direnebilir, insan ömrünü ortaya koyarak hakkını isteyebilir’ düşüncesini halka taşıyoruz.” Mustafa Koçak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar