Grup Yorum – 1 Mayıs’ta Taksim’deyiz!

Yüzyıllardır dünya halkları hakları için direnmiş ve onları kanları ve canlarıyla kazanmışlardır 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü de işçilerin iş ve ekmek kavgasında sekiz saatlik iş günü hakkı için direnmesi sonucunda ortaya çıkmıştır Günümüzde ise 1 Mayıs tüm dünyada sadece işçilerin değil, bütün emekçi kesimlerin adalet talebini haykırdığı bir güne dönüşmüştür.

Bugün işçi ve emekçilerimiz, halkımız, işbirlikçi AKP iktidarının birçok alandaki saldırılarına uğramaya devam ediyor.

Çocuklarımız sağlıklı ve düzenli beslenemezken, yaşadığı şehirdeki denizi bile göremezken beyinleri çürümüş eğitim sistemiyle yıkanıyor.

Emekçilerimiz çalışmamaları gereken koşullarda alınmayan önlemler nedeniyle hayatını kaybediyor. Hala Erzincan İliç’te 7 madencimiz zehirli toprak altından çıkarılmadı.

Halkımız deprem riski bahanesi, kentsel dönüşüm saldırısıyla yerlerinden yurtlarından ediliyor, şehrin dışına itiliyorlar.

Yoksulluk, açlık gün geçtikçe daha da yayılıyor ve derinleşiyor. Çocuklarımız resmen çocuk işçi olarak çalışıyor ve hayatlarını kaybediyorlar.

Gençlerimize ülkelerinde hayal edebilecekleri bir gelecek bırakmadı AKP iktidarı. Gençlerimiz umudu yurt dışına gitmekte arıyor. Bununla birlikte gençlerimize gerçek olmayan bir özgürlük anlayışı dayatılıyor.

Grup Yorum olarak halkımızın yaşadığı baskılardan ve adaletsizliklerden payımıza düşeni alıyoruz. 2016’dan bu yana konserlerimiz yasaklanıyor, İdil Kültür Merkezi sürekli basılıyor, emekçilerimiz tutuklanıyor.

Şarkılarımızı söyleyebilmek için 2020’de iki canımızı, Helin ve İbo’muzu verdik toprağa. Şubat ayında ise İdil Kültür Merkezi yine basıldı ve 13 emekçimiz tutsak edildi. Anadolu’nun dört bir yanındaki kuyu tipi hapishanelere gönderildiler. Bütün bunlara rağmen hala büyük bir kararlılıkla bize yapılan saldırıları göğüsleyerek açlık grevi direnişimize devam ediyoruz.

Bizler de halkımıza yaşatılan adaletsizliklerle birlikte, Helin ve İbo’muz için, tutsak arkadaşlarımız için 1 Mayıs’ta Taksim’de olacağız.

Yaşasın Bir Mayıs! Bijî Yek Gulan!

Grup Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar