Yoksulluğa Ancak Yoksullar Son Verebilir*

İdeolojilerin Savaşı’nda 6 Haziran Perşembe günü yayınlanan, ”Yoksulluk” konusunun anlatıldığı bölümün kaydını paylaşıyoruz.

*Dayı Diyor ki,
Yoksulluğa ancak yoksullar, açlığa ancak açlar son verebilir. Onları örgütlemek devrimi örgütlemektir.
Yoksullaştıran, Yozlaştıran Bu Düzende Halkın Tek Umudu Cephelilerdir.
Gerisi hayat…

Yoksulların, Aç Bırakılanların, Sömürülenlerin, Emekleri Çalınanların Sorumluluğu Emperyalizme ve Faşizme Karşı Mücadele Etme Zorunluluğudur

Sınıfların ortaya çıktığı ve sınıflar savaşının başladığı tarihten bu yana egemenler; halkların isyanlarını, adalet ve özgürlük taleplerini boğmaya, direnenlere diz çöktürmeye, onların düşüncelerini değiştirmeye çalışıyor. Egemenler bu savaşta, halklara karşı pek çok savaş yöntemi kullandılar ve kullanmaya da devam ediyorlar. Bu savaş yöntemlerinden başlıca ve kaba olanları bombardımanlar, katliamlar ve işgallerdir. Yani kısaca silahlı savaş yöntemleridir. Ancak egemenlerin savaş yöntemleri sadece işgallerle, katliamlarla sınırlı değildir.

Halklara karşı, temelinde sömürü yatan ekonomik saldırıların hemen hepsi askeri, psikolojik, kültürel saldırılarla desteklenir.  Geçmiş- bugün- gelecek güzergahındaki tarih boyunca savaş içerisinde bir taraf olmak ve savaşmak, halklar cephesinden tercihi zorunlu bir haldir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar