Ali Koç ve Aziz Yıldırım ”Futbolcu” Değil NATO’cudur!

Ali Koç “Futbolcu” Değil, Halk Düşmanıdır!

Ali Koç “Halkçı” Değil, Sömürücüdür!

Koç Ailesi, Tekli Ringlerle Tutsakların; NATO ve BM İçin Ürettiği Askeri Araçlarla Da Dünya Halklarının Katilidir!

Koç Ailesi, Tutsaklarımızın İşkence Gördüğü, Yakılarak Katledildiği Tekli Ringleri Yapan Otokar Şirketinin Sahibidir!

Koç’un Sahibi Olduğu Otokar’ın Ürettiği 33 Bine Yakın Askeri Araç, 5 Kıtada, 40’tan Fazla Ülkede Emperyalistlerin İşgallerinde, Katliamlarında Kullanılıyor.

Koç Ailesi, Emperyalizmin İşbirlikçisi, Oligarşiyi Oluşturan 17 Ailenin En Zenginidir!

Silahlı Adamlarıyla Stadyum Basan Ali Koç, Futbol Üzerinden Kara Para Aklıyor, Zenginliklerine Zenginlik Katıyor!

Aziz Yıldırım “Başkan” Değil, Müşterisi NATO Olan Bir Tüccardır!

Aziz Yıldırım, Sporu Değil Futboldan Gelecek Parayı Düşünen Bir Halk Düşmanıdır!

Aziz Yıldırım, NATO’ya Savaş Gemisi Satan Dünya Halklarının Katili Bir İşbirlikçidir!

Aziz Yıldırım Futbolcu Değil, NATO’cudur!

Futbolu Tekellerin Sömürü Alanı Olmaktan Çıkartıp Halkın Futbolunu Örgütleyeceğiz!

Türkiye’de para aklamanın, sömürünün, talanın bir aracı olan futbol ile halkımızı yozlaştırmayı,

İspanyol faşist diktatör Franco’nun deyimiyle beşik denilen stadyumlarda halkımızı uyutmayı hedefliyorlar.

Futbol çok büyük bir sömürü alanıdır. Halkımızın emeği, rızkı futbol üzerinden büyük bir soygun ve talan “sektörü” haline getirilmiştir. Bu sömürü payı o kadar büyüktür ki, Türkiye’nin en büyük tekeli olan, oligarşiyi oluşturan 17 aile içinde en zengini olan Koç Holding bizzat futbola el atmıştır. Ali Koç, Fenerbahçe Futbol Kulübü’nün başkanıdır.

Tüm sömürülerini futbol üzerinden meşrulaştırmak istiyorlar. Futbol üzerinden HALKÇI bir görüntü vererek, halkın tepkilerini yumuşatmak istiyorlar. Öte yandan futbolu tamamen halktan kopartıp, şirketleştirmeyi planlıyorlar. Futbolun tüm içeriğini emperyalist tekellere bağlayacaklar. Koç, futbolda AKP’yi de aşarak tek hâkim güç olmak istiyor.

Sakıp Sabancı için “Kuru fasulyeyi çok severdi”; Süleyman Demirel için “Çoban Sülü” diyerek, halkımızın iliğini kurutanları, vatanımızı emperyalizme peşkeş çekenleri, halkımız yoksullaşırken gün be gün zenginleşen tekelleri HALKÇI göstermek istediler. Bugün de bu “FUTBOLCU ALİ KOÇ” propagandası ile sürdürülüyor.

Bunlar halkımızın değerlerini sömürmek için uydurulmuş lakaplardır. Gerçekte olan ise halkçı görünüp, halkın emeği üzerinden zenginleşiyorlar.

FUTBOL TEKELLERİN FAŞİST İKTİDARIN, YOZLAŞTIRMA, SÖMÜRÜ, YÖNETME, SÖMÜRÜLERİNİ GİZLEME ARACIDIR

AKP, Rams Başakşehir Futbol Kulübü’nü kurarak birinci ligde top koşturmaya başladı. Beşiktaş Futbol Takımı’nı yıllarca AKP’nin uşağı olan Demirören Holding yönetti. Galatasaray yıllarca Fethullahçılar tarafından yönetildi. Bugün ise Mehmet Ağar ve çevresi tarafından yönetilmekte. Fenerbahçe ise tekelci Koç Holding tarafından yönetiliyor.

Üç büyük ile bir takımdan yola çıkarak futbolun nasıl yönetildiğini anlamak da mümkün. Ama biz Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile başlayalım.

TFF başkanının kim olduğuna karar vermek istiyorsak, TFF’deki çıkar ilişkilerine bakmamız gerekir. TFF tamamıyla cemaat ve tarikatlar eliyle şekillenmektedir.  Fethullahçı ve Menzilci hocalar TFF’de işe alınıyor.

TFF’nin başkanının hayatında futbol ve sporun nasıl bir yeri var? TFF başkanı olan Mehmet Büyükekşi, “iş adamı” ve çeşitli banka ve vakıflarda, Türk Hava Yolları’nda yönetim kurulu üyeliği yapan birisi.

TFF tekellerin ve cemaatlerin eli ile yönetiliyor. Yıldırım Demirören, Nihat Özdemir gibi ülkemizi talan eden tekellerin elindedir TFF.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Galatasaray Başkanı Dursun Özbek arasında bir tartışma yaşandı. Futbolda milyar dolarların aklandığını herkes bilmekte ama kulüpler arası tartışmalarda bu gerçeklik yokmuş gibi hareket ediliyor. Asıl gerçeklerin üzeri kapatılıp; “Ali Koç mu haklı, Dursun Özbek mi?” tartışması yürütülüyor.

Ali Koç kim? Vatanımızı ABD emperyalizminin soygununa, talanına, sömürüsüne açan, vatanımızı emperyalizme peşkeş çeken yerli işbirlikçilerden Koç Ailesi’nin bir üyesi. Ali Koç kimdir? Hapishanelere ring aracı yaparak bu ring araçlarında tutsakları katleden, kârdan başka bir şey düşünmeyen bir tekelcidir.

AKP iktidarı ile nasıl bir sorunu var olabilir ki Ali Koç’un? Tayyip Erdoğan da Ali Koç da ABD emperyalizminin işbirlikçisidir. Emperyalistlerin yeraltı ve yerüstü zenginliklerimizi sömürmesine ortak olan halk düşmanlarıdır.

Futbol dışında her şey var futbol sahalarında.

Ali Koç, Fenerbahçe-Galatasaray maçı bitiminde silahlı korumaları, 80 adamıyla sahayı basarak adam tartaklıyor. Dursun Özbek basın toplantısı düzenleyip, Ali Koç’a meydan okuyor ve Koç hakkında suç duyurusunda bulunuyor.

Ali Koç hakkında “Saldırıyı gerçekleştiren diğer ilgililer hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 106/1, 86/1, 125/1-4, 126 ve 216. Maddeleri uyarınca Tehdit, Kasten Yaralama, Hakaret ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama” suçları nedeniyle soruşturma açılıyor. Peki, futbol bunun neresinde?

Koçlar kimdir? Koç Holding 12 Eylül Cuntası’nı desteklemiş, emperyalizmin en büyük işbirlikçilerinden birisidir.

“3 Ekim 1980 tarihli mektup ile faşist cunta şefi EVREN’le tam bir mutabakat içinde olduklarını açıklayan Vehbi KOÇ’un sahibi olduğu Koç Holding, 12 Eylül ile kârlarını doruğa çıkarmış; perde gerisinde cuntayı yönlendiren sermaye temsilcilerinden en önde gelenlerdendir. Polis teşkilatına yaptığı yardımlarla da katliamların baş destekçisidir.” (Haklıyız Kazanacağız, Cilt 2)

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca sahaya inerek hakeme yumruk atıyor, Faruk Koca kimdir?

“Faruk Koca, AKP’nin kurucu kadrolarından. İki dönem AKP’den Ankara milletvekilliği yaptı. Şu anda hâlâ RAST GROUP inşaat şirketinin sahibi… Ankaragücü Spor Kulübü Tesisleri’nin MİT tarafından işkencehane olarak kullanıldığı tahmin ediliyor. Bu tesisler, bir futbol kulübünün ihtiyacı olan arazi, bina, depo, pist vb’den çok daha fazlasına sahip. Ankaragücü’nün başkanı olan FARUK KOCA; MİT ile ilişkisi alenen bilinen, Tayyip Erdoğan ve Hakan Fidan’ın pis işlerini yapan asalak bir burjuva, halk düşmanı bir müteahhit. Yani kulübü, şirketlerini, hatta evini bile halka ve devrimcilere karşı seve seve kullandırtabilecek bir faşist. Faruk Koca, dönemin MİT Başkanı ve şimdinin Dışişleri Bakanı olan Hakan Fidan ile yakın ilişki içinde. Birbirlerinin yaptığı her türlü gayrimeşru işten haberleri var, birlikte hareket edip birbirlerini koruyorlar… Kudüs Gücü içinde çalışan MİT’çilerle Ankara’da yapılan toplantılar, Faruk Koca’nın sahibi olduğu lüks restorant S’LO nun üst katında yapılıyor. Odayı dinlemelere karşı koruyan ise yine Hakan Fidan!” (Halk Okulu, Sayı 208, 5 Kasım 2023)

İşte futbol bu halk düşmanlarının elinde bir sömürü ve yozlaştırma aracıdır.

Yumruklaşan futbolcular, sahayı basan kulüp başkanları… Futbol iktidarın elinde, halka yönelik siyasi ve ideolojik bir silah olarak kullanılıyor.

Öte yandan Fenerbahçe içinde başka bir it dalaşı daha yaşandı. Futbol üzerinden halkımızı daha fazla kim sömürecek, onun başkanını seçtiler. Sömürü Başkanı… Halkı Yozlaştırma Başkanı… Futbol Adı Altında Zenginliğine Zenginlik Katma Başkanı…

Bu it dalaşındaki taraflardan birisi, Türkiye’nin en zengin ailesi: KOÇ. Yani halkı en çok sömüren, en büyük emek hırsızı KOÇ! Emperyalizmin en büyük işbirlikçisi yerli tekelci KOÇ!

Otokar firması, Magirus-Deutz lisansı ile ürettikleri tekli ringlerle, tutsaklara uygulanan tekli ring işkencesine ortak olan KOÇ!

KOÇ’un ürettiği tekli ringlerde tutsaklar diri diri yakılıyor… Tekli ringler İŞKENCE ARAÇLARIDIR… Tekli ringler ÖLÜM ARABALARIDIR! Koç’un ürettiği 50×50 cm’lik 165 cm yükseklikteki tekli ring araçlarında hastaneye, mahkemeye götürülmeyi reddeden özgür tutsakların aylarca tedavi hakkı engelleniyor.

%47’sinin KOÇ’a ait olduğu Otokar’ın diğer ortakları %25 ile Ünver Holding, %28 ise “DİĞER” adıyla gizlenmiş emperyalist ortaklar.

Otokar’ın ürettiği 33 bine yakın tank vb. askeri araç, 5 kıtada, 40’tan fazla ülkede emperyalistlerin işgallerinde, katliamlarında kullanılıyor.

Koç Holding, 2024’ün Mayıs ayında, Avrupa pazarına açılmak için “stratejik merkez” olması hedefiyle Romanya’daki 2. büyük otomotiv fabrikasını da açtı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Romanya’da yapılan Uluslararası Karadeniz Savunma, Havacılık ve Güvenlik Fuarı’na katılan Otokar Genel Müdürü Aykut Özüner; Otokar’ın dünyanın en büyük kara sistemleri üreticileri arasında yer aldığını belirterek, “Askeri araçlarda NATO ve BM tedarikçisi olan Otokar’ın, dünya çapında çeşitli görevlerde, çok farklı iklim ve arazi koşullarında görev yapıyor olmasından büyük gurur duyuyoruz. Uzun yıllardır geniş ürün yelpazesi ve kapsamlı entegre lojistik hizmetleriyle küresel pazarlarda takdir gören Otokar, dünyanın önemli kara platformu projelerine imza atıyor” dedi.

Otokar Askeri Küme Başkanı Sedef Vehbi ise “Bugün askeri araçlarımız Avrupa’dan Güney Amerika’ya, Güneydoğu Asya’dan Amerika’ya, Orta Asya’dan Afrika’ya ve Doğu Avrupa’ya kadar dünyanın hemen her köşesinde 40’ı aşkın ülkede hizmet veriyor” dedi.

Koç’un yaptığı askeri araçlar, NATO ve BM tarafından alınıyor. NATO ve BM’de aktif olarak kullanılan COBRA II zırhlı araçları Koç tarafından üretiliyor. 2023 yılında Otokar, yurtdışından yaklaşık 136 milyon dolar tutarında 4×4 zırhlı araç siparişi aldı.

AKP, halka karşı saldırılarda kullandığı AKREP ve URAL’ları da yine Koç’tan satın alıyor.

Koç’a ait olan RMK tersanesinde askeri gemiler inşa ediliyor.

ABD emperyalizminin öncülüğünde tüm emperyalistler her yıl Avrupa’nın farklı bir ülkesinde dünya halklarına uygulayacakları saldırıları, sömürü ve zulüm politikalarını belirledikleri Bilderberg Toplantılarını düzenliyor. 2019 yılında İsviçre’nin Montrö şehrinde yapılan Bilderberg toplantısında Koç Holding’ten Ömer Koç, İngiltere istihbarat servisi MI6 eski şefi ve BP(1) yöneticisi John Sawers ve NATO Stratejik İletişim Mükemmellik Merkezi Direktörü Janis Sarts ile içki içerken görüntülenmişti.

Bu masa içki masası değil, dünya halkların kanının içildiği bir masadır. Emperyalistler ve işbirlikçileri dünyayı yönetebilmek için sömürü pastasından kim ne kadar pay alacak onu belirliyor Bilderberg’te. Emperyalizmin Türkiye’deki en büyük işbirlikçisi olan tekelci Koç, dünya halklarının katili olan NATO ile ne konuşur, neyin hesaplarını yapar? İşkenceci MI6 ile nasıl bir işbirliği olur? Sömürü düzeni böyle işler.

FUTBOLCU KOÇ DEĞİL; İŞKENCECİ KOÇ!

FUTBOLCU KOÇ DEĞİL; NATO’CU KOÇ!

FUTBOLCU KOÇ DEĞİL; DÜNYA HALKLARININ KATİLİ

KOÇ!

Bu bilgiyle hareket edersek ancak “futbol savaşları” diye yutturulmak istenen yalanın arkasındaki gerçeği görebiliriz.

Futbol savaşlarındaki taraflardan diğeri ise en büyük müşterisi NATO olan Aziz Yıldırım! Yani diğer bir NATO’cu! Savunmadan turizme, hayvancılıktan inşaata farklı sektörlerde toplam 9 şirketi olan Yıldırım NATO’ya askeri araç, gemi satıyor.

Yıldırım’a ait olan Dearsan tersanesinde NATO ve Türk Deniz Kuvvetleri için fırkateyn(2), korvet(3), hücumbot, karakol botu, açık deniz karakol botu, karakol gemisi hızlı müdahale botu, silahlı silahsız deniz aracı vb. üretiliyor.

Yıldırım, yakın zamanda basına yaptığı açıklamada, “Türkmenistan’da 45 donanma gemisi yaptık. Katar, Nijerya, Tanzanya’ya gemiler yaptık. Bugüne kadar Türkiye’yle çalışmıyorduk. İlk kez ocak ayında savunma sanayi anlaşması yaptık, gemi yapacağız. Allah’a şükür iyi kazanıyoruz. Parayı harcayacak yer arıyorum’’ demişti.

Ali Koç ve Aziz Yıldırım arasında süren tartışmalar futbol savaşları gibi görünse de aslında silah savaşlarıdır. NATO’nun savunma pazarından pay kapma savaşı yaşanıyor.

NATO’nun dünya halklarına yönelik saldırılarında Koç ve Yıldırım’ın şirketlerinin ürettiği askeri araçlar, donanımlar, teçhizatlar kullanılıyor. Kâr uğruna dünya halklarının katledilmesine ortak olan Koç ve Yıldırım, futbol üzerinden de hem kendilerini aklamak, halkçı görünmek hem de futbolun büyük sömürü pazarına sahip olmak istiyorlar.

KOÇ VE YILDIRIM FUTBOLCU DEĞİL, NATO’CUDUR!

Futbolda kazanılan paralar o kadar büyük ki!

Fenerbahçe’nin son transferi Portekizli teknik direktör Jose Mourinho ile sezon başına 12 milyon euroya anlaşma imzalandı. 2 yıllığına yapılan anlaşmanın tam tutarı 24 milyon Euro…

Bu paralar halkımızın çalınan emeği, alın teridir!

Futbolda dönen sömürü çarkı tekellerin halkı soymasıdır. FUTBOL SOYGUN VE YOZLAŞTIRMA ARACIDIR. FUTBOL SPOR DEĞİL KUMARDIR. Halkı yozlaştırmak, kendilerini halkçı göstermek, kara paralarını aklamak, geniş bir pazarda milyonlarca Euro kazanmak için futbolu kullanıyorlar.

“Futbol sadece futbol değildir” deyip futboldaki sömürüyü de gizliyorlar.

SPOR BEDENİN KİTAP OKUMASIDIR

SPOR AKLIN VE BEDENİN EĞİTİMİ, DİSİPLİNE EDİLMESİDİR

Halkımıza sesleniyoruz: Kapitalist düzen sporu kitleleri uyutma, uyuşturma, soyma aracı olarak kullanır. İddia, spor toto gibi bahis oyunlarıyla spor bizzat devlet eliyle kumar aracına dönüştürülmüştür.

Burjuvazi spora sadece kâr gözüyle bakmaz. Bununla birlikte sporu kendi düzenini sağlamlaştırmanın aracı haline de getirir. Spor kitleleri uyuşturmakta, uyutmakta kullanılır. Kitlelerin düzene olan öfkelerini boşalttıkları bir deşarj aracıdır. Kitlelerin düzene duyduğu öfke, kapitalist düzende yaşamaktan duydukları mutsuzluk spor aracılığıyla bastırılır.

Devrimciler spora nasıl bakarlar?

Spor;

  • İNSANLARI DİSİPLİNE EDER.
  • SAĞLIKLARINI DÜZELTİR.
  • SAĞLAM, BECERİKLİ, ENGELLERLE SAVAŞMAYI BAŞARAN, GELECEĞE GÜVENLE BAKAN İNSANLARIN YARATILMASINDA ÖNEMLİ BİR ETKENDİR.
  • DÜŞÜNCELERİ DİSİPLİNE EDER.
  • İNSANLARI ÇALIŞMAYA ALIŞTIRIR.

Bunu ancak sporu biz örgütlersek yaratabiliriz.

Sonuç olarak: Halkımıza çağrımızdır; tekellerin, mafyacıların, cemaatlerin, tarikatların futbolunun bir parçası olmayalım.

Futbol halktan kopartılmış, bir yatırım alanı haline getirilmiştir.

Halk için futbolu örgütleyelim.

Düzen futboluna karşı mücadele edelim, onun gençlerimize ve halkımıza bir yararının olmadığı gün gibi ortadadır.

Oysa futbol bizimdir, halkın oyunudur. Onu halklar, emekçiler mahalle aralarında yarattılar.

Onu kirleten kapitalizm oldu.

Biz halkın futbolunu yaratalım. Futbola yeniden spor olma özelliğini; bedeni ve aklı geliştiren, oynamaktan zevk aldığımız özelliğini kazandıralım.

HALKIN YARARINA OLAN HER ŞEY DEVRİMCİDİR!

EGEMENLER FUTBOLU BİZDEN ÇALDILAR, ONU GERİ ALALIM!

HALKIN FUTBOLUNU YARATALIM!

(1)BP: İngiliz enerji şirketi

(2)firkateyn: Savaş gemisi

(3)korvet: Denizaltılara karşı özel olarak silâhlandırılan bir çeşit küçük savaş gemisi.

OTOKAR OTOMOTİV VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş.’NİN ÜRETTİĞİ ZIRLI ASKERİ ARAÇLAR

Arma 6×6

Arma 8×8

Zırhlı Personel Taşıyıcı

Akrep

Cobra

Cobra 2

Otokar – Yavuz

Gizli Zırhlı Station Wagon

Zırhlı İç Güvenlik Aracı

Zırhlı Devriye Aracı

Altay (tank)

Otokar Tulpar

Otokar Ural

Otokar ISV

Otokar Kale

Otokar Kaya

Otokar Engerek

Halk Okulu Dergisi, Sayı 241

Dergiyi İndirmek İçin Tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar