Hatay Grup Yorum Gönüllüleri: Meydanlarda Grup Yorum’un Türküleriyle Haykırmaya Devam Edeceğiz

Samandağ’da her yıl Evvel Temmuz Festivali kapsamında düzenlenen Grup Yorum konseri bu yıl da keyfi gerekçe ile devam etti.

Konuyla ilgili 8 Temmuz’da açıklama yayınlayan Hatay Grup Yorum Gönüllüleri şu açıklamada bulundu:

Grup Yorum’a Olan Düşmanlığınız Halka Olan Düşmanlıktır!

Evvel Temmuz kapsamında gelenekselleşen Grup Yorum konserine bu yıl da keyfi olarak izin verilmedi.

Grup Yorum’u istediğiniz kadar engelleyin, halkın gönlünden, işçi ve emekçilerin mücadelesinden, türküleriyle greve duran emekçilerin halayındaki coşkuyu silemezsiniz, engelleyemezsiniz.

Samandağ Kaymakamlığına yapılan başvuruya “uygun değildir” cevabı verildi.

Uygun Olmayan Nedir?

Kaymakamlık dâhil bugüne kadar engellenen, yasaklanan ve saldırıya uğrayan konserlerinin hiçbirine gerekçe gösteremediniz, gösteremezsiniz de.

Halkın geleneklerini, direnişlerin yanı sıra adaletsizliğe ve yozlaşmaya karşı devrimci sanatla tavır koyan Grup Yorum’un konser ve programlarını elbette gerekçelendiremezsiniz. Sadece “Uygun Değildir” ibaresini koyabilirsiniz.

Biz Grup Yorum Gönüllüleri olarak, Hatay Samandağ’da Yorum’un türküleriyle umut bulduk, yozlaştırma politikasıyla teslim alınmak istenen, aşk-sevgi adı altında sevginin ve emeğin içinin boşaltıldığı ve uyuşturucu ile beyinleri teslim alınmaya çalışılan gençliğe umudu ve sevdayı taşıdı, taşımaya da devam edecek.

Evvel Temmuz Festivali’nde bugüne kadar yaptığımız festivallerde alternatif olmayı hedefledik.

1- Ülke genelinde festivallerde yozlaşmaya açık büyük içki firmalarının sponsorluğuyla yapılan konser ve festivallere alternatiftir.

2- Bugüne kadar düzenlediğimiz hiçbir konserimizde halka ve halkın değerlerine herhangi bir saldırıya izin vermedik, olmadı da.

3- Festivalimiz bugüne kadar Adalet Mücadelesinin, Anti-Emperyalist Mücadelenin ve Emperyalist Saldırganlığa Karşı Mücadeleyi Büyüten Hedefler Koymuştur!

4- Bugün ise Hatay dâhil 11 ilde on binlerce canımız depremde katledildi, hayatta kalan halkımızın barınma hakkını ‘Rezerv’ adı altında gasp ediliyor.

5- Deprem sonrası Grup Yorum’un ülkede ve Avrupa’da verdiği konserlerden edindiği gelirle Hatay’da kurduğu mahalleye tahammül etmediniz, halkın Grup Yorum öncülüğünde ve emeği ile geçici de olsa barınma sorunlarına dahi tahammül edemediniz.

Bu Düşmanlık Sadece Grup Yorum’a Değil, Halka Yapılan Düşmanlıktır!

Biz Grup Yorum ve gönüllüleri olarak depremde hayatını kaybedenler için, hayatta kalıp barınma hakkı için direnen ve mücadele eden tüm halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Festivallerimizde burjuvazinin yoz kültürüne karşı alternatif olmaya ve bunu meydanlarda Grup Yorum’un türküleriyle haykırmaya devam edeceğiz.

Grup Yorum Halktır Susturulamaz

Türküler Susmaz Halaylar Sürer

Hatay Grup Yorum Gönüllüleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar