12-14 Temmuz Şehitleri Ölümsüzdür

Halkın Koçakları’nda 8 Temmuz Pazartesi günü yayınlanan, 12-14 Temmuz katliamının anlatıldığı bölümün kaydını paylaşıyoruz.

*

1991 12 Temmuzu… ABD Başkanı Bush’un ülkemize gelişinin arifesi…

CIA ajanları, oligarşinin MİT’i, kontrgerillası, infaz mangaları, emperyalist efendinin gözüne daha çok girebilmek için yapabilecekleri tek şeyi yaparak bir katliam gerçekleştirdiler.

12 Temmuz’da İstanbul’da 10, iki gün sonra Ankara’da 2, toplam 12 devrimciyi katlettiler.

Niyazi Aydın, İbrahim Erdoğan, İbrahim İlçi, Nazmi Türkcan, Cavit Özkaya, Hasan Eliuygun, Ömer Coşkunırmak, Yücel Şimşek, Bilal Karakaya, Zeynep Eda Berk, Buluthan Kangalgil ve Fintöz Dikme… infaz mangalarının saldırısına sloganlarıyla direndiler.

Oligarşi tarihsel yanılgısını tekrarlıyordu bir kez daha.

Sanıyorlardı ki, katlederek, büyük darbeler vurarak devrimci hareketi yok edecekler. Sanıyorlardı ki, katlederek halkın emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı mücadelesini de yok edecekler.

Yanılıyorlardı.

Katledilen devrimcilerin, binlerce polisin, ölüm mangalarının kuşatması altında, yağmur gibi yağan kurşunlara, atılan bombalara saatlerce süren direnişi yanıldıklarının ispatıydı. Attıkları sloganlar, emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı savaşın bitmeyeceğinin ispatıydı.

Ölümü direnerek kucaklamaları, attıkları sloganlar emperyalizme ve oligarşiye karşı savaş çağrısıydı.

Çağrı cevapsız kalmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer Yayınlar